ZDrogi.pl

Youtube.com Karol Wlodarczyk

Holowanie prawie skończyło się uszkodzeniem obu aut - wideo

18 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Holowanie, które prawie skończyło się wypadkiem

Holowanie samochodu może być potrzebne każdemu kierowcy, dlatego warto posiąść podstawową wiedzę w tym zakresie. W wypadku zdarzenia z tego nagrania ktoś (najprawdodobniej holowany) popełnił poważny błąd.

Jak widać na nagraniu, holujący Opla Corsę Opel Astra trzymał się prawej strony, gdy holowane auto było bardziej z lewej. Kierowca Corsy zachowywał się dosyć dziwnie, jadąc już niemal środkiem drogi.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Nagle srebrna Astra zasygnalizowała skręt i wykonała manewr, a tymczasem Corsa pojechała prosto. Ze względu na linkę, srebrny Opel się obrócił, a czerwony nieomal wjechał do rowu.

Holowanie wymaga dopilnowania kilku ważnych szczegółów

Co mogło być przyczyną takiej sytuacji? Za najbardziej prawdopodobne można uznać zablokowanie się kierownicy. Pamietajmy, aby w trakcie holowania mieć kluczyk w stacyjce przekręcony na pierwszą pozycję.

Gdy bez kluczyków w stacyjce zaczniemy kręcić kierownicą, ta się zablokuje, co jest jednym ze starszych mechanizmów antykradzieżowych w autach. Podczas holowania potrafi to być zdradliwe.

Drugą przyczyną zdarzenia może być brak wspomagania przy wyłączonym silniku. Kierujący czerwoną Astrą mógł być zwyczajnie zaskoczony tym, jak ciężko chodzi kierownica i zwyczajnie nie dać rady skręcić. 

Trzecią prawdopodobną przyczyną mogłoby być zwyczajnie gapiostwo. Nie można wykluczyć, że kierujący Corsą po prostu nie zauważył, że Astra skręca i pojechał prosto. Pamiętajmy, że podczas holowania nie móżna sobie pozwolić nawet na chwilę nieuwagi.

Dwa błędy holujących Opli

W tym wypadku można zauważyć jeszcze dwa błędy przy holowaniu. Pierwszym było brak ostrzeżenia, choćby klaksonem ze strony kierowcy Corsy. Być może, gdyby ostrzegł kierującego Astrą, do niebezpiecznego zdarzenia by nie doszło.

Drugim błędem jest brak trójkąta ostrzegawczego. Auto, które jest holowane powinno takowy mieć rozłożony i wstawiony za tylną szybą. 

Pamiętajmy także, aby trakcie holowania nie włączać świateł awaryjnych. Powinniśmy mieć włączone światła pozycyjne (jeśli jesteśmy holowani w nocy, lub warunkach ograniczonej widoczności), oraz sygnalizować manewry kierunkowskazami, tak jakbyśmy jechali "normalnie". Więcej o tym jak holować auto, pisaliśmy tutaj .

Źródło: Youtube.com Karol Wlodarczyk

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Tagi:

Podobne artykuły

Aktualności

8 tys. zł brutto za pracę na stacji paliw ORLEN? Cudowne oferty pracy kolosa
Czytaj więcej >

Aktualności

Włoska szkoła motoryzacyjna ma się bardzo dobrze. Koncept nowego Ferrari F40 wygląda bardzo obiecująco
Czytaj więcej >

Aktualności

Znalazłeś monetę w drzwiach twojego samochodu? Uważaj, oznacza duże niebezpieczeństwo
Czytaj więcej >

Aktualności

Ministerstwo opublikowało nowe stawki za odholowanie. Opłaty obejmą też hulajnogi elektryczne
Czytaj więcej >

Aktualności

Resort Infrastruktury ujawnia plany na przyszły rok. Długo oczekiwana zmiana może wejść w życie
Czytaj więcej >

Aktualności

USA. Śmiertelnie potrącił młodą matkę z dzieckiem, porażająca reakcja na wyrok sądu - Wideo
Czytaj więcej >
Konrad Karpiuk

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]