ZDrogi.pl > Na drogach > Nagrali pirata drogowego dwiema kamerami. Kierowca będzie miał kłopoty - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:00

Nagrali pirata drogowego dwiema kamerami. Kierowca będzie miał kłopoty - Wideo

Groźne wyprzedzanie na podwójnej ciągłej. Kierowca będzie miał problemy
YouTube: Pawel Moszczak

W niedzielę, 8 sierpnia, dwóch użytkowników wykop.pl podróżowało jedną z małopolskich dróg. W pewnym momencie trafili na kierowcę niebieskiego audi a6, który swoim zachowaniem stworzył poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Kierowca niemieckiego sedana postanowił wyprzedzić kilka pojazdów przed łukiem drogi, w miejscu, gdzie podwójna linia ciągła zabrania przeprowadzania podobnych manewrów.

Widzimy, że kierowca hyundaia zmuszony był nagle zahamować, aby zrobić miejsce audi na „schowanie się”, aby nie doszło do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka pojazdem.

Niebieski sedan skorzystał z tej możliwości, ale kierowca nie wyciągnął żadnych wniosków. Tylko dzięki rozsądkowi innego uczestnika ruchu udało mu się uniknąć kolizji, a chwilę później powtarza niebezpieczny manewr.

Sprawa została zgłoszona na policję

Autor nagrania powiadomił już o całym zajściu policję (co widać na wideo) i udostępnił wideo na portalach wykop.pl i YouTube. Użytkownicy dość jednoznacznie oceniają zachowanie kierowcy audi, nazywając go potencjalnym mordercą.

Ile wynosi mandat za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej? Przepisy niestety są mocno restrykcyjne. Kara grzywny wynosi 200 zł. W tym samym czasie do konta prowadzącego zostanie dopisanych aż 10 punktów karnych.

Przepisy zabraniają także wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Źródło: Wykop.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Powiązane