ZDrogi.pl > Na drogach > Rowerzysta stanął dęba i wpadł pod samochód. Tragiczne nagranie z Zielonej Góry - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:00

Rowerzysta stanął dęba i wpadł pod samochód. Tragiczne nagranie z Zielonej Góry - Wideo

Rowerzysta wywrócił się na ścieżce. Chwilę później uderzyło go auto
Lubuska Policja

Do potrącenia rowerzysty doszło w Zielonej Górze na rondzie PCK. Niebezpieczne zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu, a lubuska policja publikuje je ku przestrodze.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór, 8 sierpnia, na rondzie PCK. Kierujący osobową skodą, skręcając w ulicę Dąbrówki, nie zauważył jadącego od strony centrum miasta rowerzysty na ścieżce rowerowej.

Na nagraniu widać, że jadący jednośladem mężczyzna próbował zahamować, ale przedni hamulec roweru zablokował koło i rowerzysta przeleciał przez kierownicę. Mężczyzna upadł na jezdnię, a chwilę później uderzyła w niego skoda, której kierowca nie zdążył zahamować.

Doszło do jego potrącenia. Rowerzysta został odwieziony do szpitala, gdzie otrzymał pomoc medyczną. Kierujący samochodem mężczyzna był trzeźwy.

Policja uczula pieszych i rowerzystów. To oni zawsze są bardziej poszkodowani

W sprawie tego wypadku drogowego zielonogórscy policjanci prowadzą postępowanie przygotowawcze. W trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów zielonogórscy policjanci publikują nagranie z monitoringu, aby uczulić ich na niebezpieczeństwa na drodze. To właśnie „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” podczas kolizji czy wypadku narażeni są na dużo poważniejsze konsekwencje niż kierujący samochodami.

W wyniku potrąceń zarówno piesi, jak i rowerzyści często tracą zdrowie, którego odzyskanie może czasami potrwać wiele tygodni czy miesięcy. Zdarza się, że konsekwencje są znacznie gorsze - niektórzy bowiem tracą życie lub bezpowrotnie tracą pełną sprawność.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Źródło: lubuska.policja.gov.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl