Ciężarówka naczepa w płomieniach
Źródło: WITD Kielce

Pożar ciężarówki przy drodze, w gaszeniu pomogli inni kierowcy

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
17 Lutego 2021

Ciężarówka miała poważną awarię w trasie, w jej efekcie doszło do pożaru naczepy. Na szczęście akurat przejeżdżał patrol ITD. Pomógł w poradzeniu sobie z ogniem i jeszcze zachęcił innych kierowców do pomocy.

Ciężarówka miała awarię, naczepa stanęła w płomieniach. Nagle nadjechał patrol ITD

Ciężarówka podróżowała drogą krajową numer 7, ale musiała się zatrzymać w okolicach miejscowości Chęciny. Okazało się, że gdy doszło do awarii łożyska jednego z kół, zapaliła się naczepa.

Kierujący ciężarówką w związku z trudną sytuacją zatrzymał się na pasie awaryjnym i rozpoczął akcję gaśniczą. Akurat w tym miejscu przejeżdżał patrol ITD, który zdecydował się pomóc kierowcy.

Funkcjonariusze ITD zatrzymywali innych kierowców, prosząc ich o użyczenie dodatkowych gaśnic samochodowych na gaszenie naczepy. Do czasu przyjazdu strażaków, zużyto aż piętnaście sztuk.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Dzięki pomocy kontrolerów ITD i kierowców udało się powstrzymać rozprzestrzenianie się ognia. Także strażacy, gdy już przyjechali, mieli łatwiejsze zadanie w opanowaniu sytuacji.

Rozpoczęcie akcji gaśniczej wcześniej, pozwoliło uniknąć ciągnikowi kontaktu płomieniami. Dzięki temu kierowca nie musiał dzwonić po holownik, który w przypadku ciągników siodłowych kosztuje niemałe pieniądze.

Ciężarówka

Funkcjonariusze ITD pozwolili na odłączenie hamulców uszkodzonej osi. Następnie kierowca ciężarówki w otoczeniu radiowozów pojechał na MOP Szewce.

Ciężarówka została uratowana dzięki temu, że kierowcy wozili ze sobą gaśnice

Dlatego tak ważne jest posiadanie gaśnicy w samochodzie. Nawet jeśli my jej nie użyjemy, ktoś może potrzebować naszej pomocy. W ten sposób możemy chronić życie i dobytek, zarówno swój, jak i cudzy.

Oczywiście gaśnica samochodowa jest obowiązkowym wyposażeniem każdego auta. Za jej brak można dostać mandat 500 zł bądź stracić dowód rejestracyjny. Wtedy trzeba będzie przejść przegląd po raz drugi.

Każda gaśnica ma swój okres gwarancji i legalizacji. Pierwszy okres wynosi 5 lat od daty produkcji i zapewnia nam on poprawne działanie urządzenia. Drugi dotyczy środka gaśniczego, który wynosi dwa lata.

Aby odnowić legalizację, trzeba udać się do specjalistycznego serwisu. Warto jednak nadmienić, że nie ma obowiązku posiadania gaśnicy z legalizacja w aucie, do przeglądu wystarczy ją po prostu mieć. Nie zaszkodzi jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Szczególnie, że taki przegląd nie należy do drogich.

Źródło: 40ton.net

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł