Wypadek TIR-y
Źródło: Youtube / Wypadki

Wyprzedzał ciężarówką na zakręcie. Doprowadził do przerażającego wypadku - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
16 Lutego 2021

Wypadek, który został zarejestrowany przez kamerkę samochodową, jest po prostu przerażający. Kierowca ciężarówki zdecydował się na wyprzedzanie TIR-a. Niestety, ale przez swoją głupotę doprowadził do poważnego zdarzenia. Osobówka została dosłownie zmiażdżona przez nieodpowiedzialnego kierującego.

Koszmarny wypadek na zakręcie. Samochód ciężarowy dosłownie zmiażdżył osobówkę.

Czasami patrząc na wypadki, które mają miejsce na publicznych drogach aż ciężko uwierzyć, że niektórzy kierowcy zachowują się w tak głupi sposób. Niestety, ale niektórzy z nich stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Niestety, ale poniższa sytuacja jest przykładem skrajnej nieodpowiedzialności. Incydent miał miejsce na jednej z dróg w Rumunii. Kierujący ciężarówką zdecydował się wyprzedzić innego kierowcę zawodowego. Niestety, ale taki obraz to bardzo częsty obrazek publicznych dróg. Tym razem dodajmy do tego wyprzedzania na zakręcie oraz przy ograniczonej widoczności! Kuriozalna decyzja doprowadziła do tragedii.

Niestety, ale finał tego kompletnie głupiego zachowania był wręcz dramatyczny. Samochód osobowy, który przemieszczał się prawidłowo, dosłownie wbił się w ciężarówkę.

Dokładnie nie wiadomo, dlaczego kierujący osobówką zareagował w taki, a nie inny sposób. Nie usprawiedliwia to jednak karygodnego zachowania kierowcy zawodowego.

Jak widać na poniższym wideo, z auta praktycznie nic nie zostało. Dokładnie nie wiadomo czy w wyniku tego zdarzenia ktoś zginął, aczkolwiek patrząc na nagranie można śmiało stwierdzić, że kierowca osobówki nie miał większych szans na przeżycie tego incydentu.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Wyprzedzające się ciężarówki to jedna z głównych plag polskich dróg. Dla kierowców osobówek jest to bardzo problematyczna sytuacja, ale stwarzająca po prostu ogromne niebezpieczeństwo.

Warto podkreślić, że TIR-y mogą przemieszczać się jedynie z prędkością maksymalną ustaloną jako 80 km/h. Limit ten jest uregulowany powszechnie przyjętymi przepisami. Niestety nie wszyscy stosują się do obowiązującego prawa i decydują się na jego łamanie. Bardzo często zdarza się, że samochody ciężarowe, m.in. w celu oszczędzania paliwa, jadą troszkę wolniej.

Popularnym widokiem polskich autostrad oraz dróg ekspresowych jest wyprzedzanie się dwóch ciężarówek. Jedna ma na liczniku jedynie kilka kilometrów na godzinę więcej i skutecznie blokuje lewy pas, irytując przy tym spore grono kierowców.

Co ciekawe, całkowity zakaz wyprzedzania się TIR-ów obowiązuje w Belgii. Dodajmy również, że w Niemczech kierowcy tirów nie mogą się wyprzedzać na wyznaczonych odcinkach autostrad, natomiast w Nadrenii i Westfalii kierowcy samochodów ciężarowych muszą ukończyć manewr wyprzedzania na dozwolonych odcinkach w 45 sekund.

Poniższy przykład udowadnia, że wyprzedzanie się ciężarówek jest śmiertelnie niebezpieczne i może prowadzić do kuriozalnych zdarzeń drogowych.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł