Ciężarówka zderzyła się z samolotem
Źródło: screen/monitoring lotniska

Drugi raz w tym roku ciężarówka zderzyła się z samolotem w Gdańsku

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
7 Lutego 2021

Ciężarówka miała kolizję z samolotem na gdańskim lotnisku. Na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach, ale straty finansowe są nie do uniknięcia. Od ostatniego takiego wydarzenia w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy nie minął nawet miesiąc.

Ciężarówka zderzyła się z samolotem

Ciężarówka Mercedes-Benz Unimog zderzyła się z samolotem Airbus A320 Neo na gdańskim lotnisku. Do zdarzenia doszło 6 lutego w godzinach porannych, podczas wypychania samolotu na płytę startową.

Samochód ciężarowy uderzył prosto w dziób maszyny. Z kolei w Mercedesie ekipy technicznej lotniska, uszkodzona została prawa strona dachu. Na razie brakuje szacunkowych danych na temat kosztów naprawy uszkodzeń.

Do samolotu mieli zaraz wsiadać pasażerowie. Na szczęście w momencie zdarzenia nikogo poza załogą nie było w środku. Również kierowcy ciężarówki nic się nie stało.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Co ciekawe, samolot był niemal nowy, do użytku oddano go jeszcze w kwietniu 2020 roku. Do tego należał do węgierskich linii lotniczych Wizzair i miał właśnie ruszać na kurs do Dortmundu (Niemcy).

Niestety, z racji na kolizję z ciężarówką, pojazd lotniczy został przekierowany do oficjalnego badania technicznego. Z tego też powodu lot musiał zostać odwołany.

Ciężarówka miała kolizję z samolotem, drugi raz w tym roku w Gdańsku

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsze tego typu wydarzenie na lotnisku w Gdańsku. Ostatnie wydarzyło się jeszcze 8 stycznia od tego dnia, nie minął od niego nawet miesiąc.

W tamtej kolizji również uczestniczył Mercedes z ekipy pracowników lotniska, ale tym razem model Atego. Natomiast uszkodzony samolot to Airbus A320neo.

Ciężarówka odpowiadała za dostawę wody do samolotów. Z nieznanych powodów pojazd nagle cofnął, wjeżdżając pod środkową część kadłuba samolotu.

W efekcie Mercedes został dociśnięty do ziemi pod ciężarem maszyny latającej. Kierowca miał sporo szczęścia, że nic mu się nie stało.

Co ciekawe, zdarzenie znowu odbyło się z samolotem węgierskich linii lotniczych Wizzair. Także w tym przypadku skierowano maszynę na przegląd techniczny.

Docelowo Airbus A320neo miał odbyć podróż z Gdańska do Sztokholmu. Co ciekawe, samolot nie został z powrotem dopuszczony do eksploatacji, a teraz trafił do niego kolejny, uszkodzony w podobnym wypadku.

Źródło: 40ton.net

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł