-ALLCOUNTRY
Źródło: Splash News/EAST NEWS

Bruce Springsteen jeździł pod wpływem alkoholu, Jeep zawiesił reklamy z jego udziałem

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
14 Lutego 2021

Bruce Springsteen, słynny gitarzysta i wokalista został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu oraz stwarzanie zagrożenia na drodze. Sprawa niebawem trafi do sadu. Jeep zawiesił emisję reklam z jego udziałem.

Bruce Springsteen oskarżony o prowadzenie pod wpływem alkoholu

Bruce Springsteen wpadł w poważne tarapaty. Jak informuje PAP, wyciekły informacje, że jeszcze w ubiegłym roku (14 listopada) muzyk znany także jako "The Boss" został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia miało dojść na terenie parku na półwyspie Sandy Hook w stanie New Jersey. Artyście postawiono zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, spożywania go w niedozwolonym miejscu, oraz niebezpiecznej jazdy.

Motocykliści wjechali w linę holowniczą. Zginęli w makabrycznych okolicznościach - WideoMotocykliści wjechali w linę holowniczą. Zginęli w makabrycznych okolicznościach - WideoCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

W New Jeresey dopuszczalny limit koncentracji alkoholu we krwi wynosi 0,8 promila. Media jednak nie podają wyników badania, wiadomo jednak, że przekroczyły dopuszczalną normę. Jak podaje PAP, 71-letnie Bruce Springsteen i pod koniec lutego stanie przed sądem. Według "Asbury Park Press", grozi mu od miesiąca do sześćiu pozbawienia wolności i grzywna wysokości 5 tys. dolarów.

Bruce Springsteen reklamował Jeepa. Teraz marka ma wizerunkowy problemu

Amerykański muzyk był jedną z twarzy marki Jeep w USA. Jednak po ujawnieniu tych informacji, producent zdecydował się zawiesić emisję reklam z jego udziałem.

Reklama Jeepa z udziałem 71-letniego muzyka została zdjęta również z serwisu YouTube. Materiały zostały wstrzymane do czasu wyjaśnienia sprawy, to też zapewne w zależności od wyroku sądu zostaną przywrócone, lub usunięte na stałe.

W reklamie Bruce Springsteen zgodnie z nową polityką marki Jeep, miał wzywać do "narodowej jedności", szczególnie w momencie, gdy amerykańskie społeczeństwo jest skłócone. Spot wyemitowano podczas finału Superbowl, finałów ligi futbolu amerykańskiego.

Reklamy emitowane w trakcie Superbowl to jeden z najważniejszych okresów dla reklamodawców, gdyż to wtedy amerykańska telewizja uzyskuje najwyższą oglądalność. To pierwszy spot Jeepa, w którym wystąpił Bruce Springsteen, drugi w ogóle nie został wyemitowany.

Muzyk wystąpił w reklamie z okazji 80-lecia marki Jeep. Nakręcono ją centralnym punkcie Stanów Zjednoczonych, co miało podkreślać "wezwanie do zjednoczenia" podzielonego amerykańskiego społeczeństwa. Reklama kosztowała niemałe pieniądze, a musiała ostatecznie zostać zdjęta przez kryzys wizerunkowy.

Bruce Springsteen ma w swojej kolekcji prawdziwe perełki

Bruce Sprinsgteen to legenda nie tylko amerykańskiej, ale i światowej muzyki. Choć najwyższy status ma w swojej ojczyźnie, to hity takie jak "Born in the USA", czy "Glory Days" są znane na całym świecie. 71-latek jest również wielkim fanem amerykańskiej motoryzacji, która często pojawiała się w jego tekstach (jak np. w "Racing in the Street" z 1978 roku).

Co ciekawe, Bruce Springsteen swój pierwszy samochód kupił dopiero w wieku 26 lat, był nim Chevrolet Bel Air z 1957 roku. Do dziś w swojej kolekcji ma natomiast Chevroleta Corvette C1 Convertible z 1960 roku. Inną perełką w jego zbiorach jest Corvette Stingray z 1973 roku. Muzyk sam deklaruje, że nie traktuje swoich aut jako eksponaty, tylko regularnie nimi jeździ. Miejmy nadzieję, że nie robi tego pod wpływem alkoholu.

Źródło: Onet

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Kierowca BMW pił piwo za kierownicą. Nie miał uprawnieńKierowca BMW pił piwo za kierownicą. Nie miał uprawnieńCzytaj dalej

Następny artykuł