Policja koktajl mołotowa
Źródło: pixabay.com AndrzejRembowski

Kierowca rzucił koktajlem Mołotowa w komendę policji

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
22 Lutego 2021

BMW podjechało pod lokalną komendę policji. Następnie kierowca wysiadł z niego, podpalił koktajl Mołotowa i rzucił nim przed wejście do budynku. Policja ruszyła do pościgu za agresorem.

BMW pod komisariatem, kierowca rzucił koktajlem Mołotowa

BMW w Węgorzewie (woj. warmińsko-mazurskie) narobiło policjantom sporo problemów. Jak podaje oficer prasowa policji w Węgorzewie, Agnieszka Filipska, do incydentu doszło w piątek ok. godziny 9 rano.

Kierowca BMW wysiadł z auta i rzucił koktajlem Mołotowa prosto w budynek. Na szczęście butelka wylądowała tylko przed wejściem. Mimo tego, że się rozbiła, nikomu nic się nie stało, nie doszło również do pożaru.

- Kierowca odjechał. Policjanci ustalili dane pojazdu i jego właściciela - poinformowała TVP Info Filipska.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Udało się ustalić, że 35-letni sprawca mieszka w powiecie kętrzyńskim. Funkcjonariusze ruszyła w pościg. Raczej nie powinno nikogo zaskoczyć, że sprawca nie wykonywał poleceń policji i próbował uciekać.

Funkcjonariusze musieli użyć środków przymusu bezpośredniego. Według oficjalnych informacji policji, policjanci strzelali w BMW uciekiniera. Lokalne media precyzują natomiast, że strzelano w opony.

Jak podaje RMF FM, sprawca miał w trakcie ucieczki próbować potrącić policjantów. Ostatecznie zatrzymano go w oddalonym o 15 kilometrów Srokowie.

BMW namierzone i zatrzymane. Kierowca będzie miał teraz poważny problem

Według nieoficjalnych informacji kierowca BMW miał być pod wpływem narkotyków. Później potwierdziła to oficer prasowa policji w Węgorzewie, precyzując, że chodziło o amfetaminę.

Policja będzie teraz ustalać, dlaczego 35-latek próbował podpalić komendę. Nie podano również, czy sprawca był w przeszłości karany.

To nie jedyny pościg w ostatnim czasie, w którym funkcjonariusze byli zmuszeni użyć broni. Do incydentu z groźnym przestępcą doszło na początku lutego w Gdańsku.

Uciekinier miał być powiązany z handlarzami narkotyków. Mimo strzałów oddanych przez policjantów, staranował radiowóz, auto przypadkowego kierowcy i uciekł z miejsca zdarzenia. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: RMF24

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł