ZDrogi.pl
BMW wypadek przy 300km/h

youtube.com 凶手BAD

Kierowca BMW rozbił się przy 300 km/h

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

BMW M3 F80 ścigało się na autostradzie. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery przy 300 km/h. Wszystko nagrywał pasażer, film urywa się kilka sekund po zderzeniu.

BMW uderzyło w biarery przy 300 km/h. Kierowca i pasażerem jakimś cudem przeżyli

BMW po tym zderzeniu było kompletnie zniszczone. Mimo tak ogromnej prędkości pasażer przeżył i jego obrażenia skończyły się zaledwie na otarciach ręki. Kierowca w wyniku wypadku stracił obie nogi.

BMW kierował 26-letni biznesmen, brał udział w nielegalnym wyścigu ulicznym. Jak sam przyznał ścigali się "dla zabawy". W trakcie wyścigu poczuł jak auto się trzęsie, wtedy odpuścił gaz i wcisnął go ponownie. Wtedy właąnie uderzył w barierę.

Jechał wtedy ok. 300 km/h. Z zajścia zachowały się filmy. Jeden ze świadków nagrywał, stojąc na wiadukcie. Na tym materiale widać, z jaką prędkością jechało BMW i jaką odległość przeleciało po uderzeniu w bariery.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Inny film pochodzi z wnętrza i nagrywał go pasażer. Widać na nim drugie BMW, które ścigało się z kierowcą M3. Nagle słychać dźwięk uderzenia i kamera się wywraca. To i tak cud, że obaj przeżyli przy takiej prędkości. 

BMW zniszczone, ale kierowca przeżył. Przyznał, że chciałby znów się ścigać

Kierowca relacjonuje, że po zderzeniu spojrzał na dół i zobaczył tylko basen krwi. Próbował wyjść z auta, ale z racji na otwarte złamanie obojczyka, nie był w stanie się podnieść.

Za pomocą systemu komend głosowych w BMW wezwał karetkę. Był w takim szoku, że nawet nie czuł bólu. Ten pojawił się później, gdy medycy zdejmowali z niego ubrania. Wtedy prawdopodobnie stracił przytomność.

Nogi kierowcy BMW zostały amputowane po kilku dniach. Na czas leczenia, mężczyzna był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Po wybudzeniu trudno było mu się pogodzić ze swoją sytuacją. Z czasem jednak zaakceptował skutki swojej nieodpowiedzialności.

Co ciekawe, przyznał, że jeśli tylko będzie miał możliwość, wsiądzie za kierownicę ponownie, a nawet chętnie weźmie udział w wyścigu. Jednak tym razem zrobi to w kontrolowanych warunkach, na torze wyścigowym.

- Chce znowu jeździć autem. Ale kiedy będę się ścigał, nie będę robił tego na ulicy. Zrobię to legalnie, na torze wyścigowym - zapowiedział 26-latek.

Do zdarzenia doszło Kapsztadzie w RPA (Republice Południowej Afryki). W wyścigu udział brali członkowie klubu "Race Wars". Sprawą nieodpowiedzialnych kierowców zajęła się policja.

Źródło: News24

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją. Źródło: Materiały Policyjne

Aktualności

Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją

Czytaj więcej >
Policjant spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. To wysoki rangą oficer z wydziału ruchu drogowego w Pruszkowie.

Aktualności

86-latek zgłosił kradzież mercedesa. Policjanci szybko odnaleźli pojazd

Czytaj więcej >
Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Uderzył w cudze auto. Źródło: Twitter

Aktualności

Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Miał obić drzwiami auto innego kierowcy

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Motocyklista zderzenie z Sarną

Aktualności

Motocyklista zderzył się z przebiegającą przez drogę sarną. Nie żyje

Czytaj więcej >
Pierwsza rocznica lotu w kosmos Suzuki w Rąbieniu. YouTube

Aktualności

To już rok od legendarnego lotu w Rąbieniu - Wideo

Czytaj więcej >