Pościg za Mitsubishi
Źródło: YouTube: Miastowo

Pościg za Mitsubishi Lancerem. Kierowca myślał, że da radę uciec - Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
19 Listopada 2020

Pościg za Mitsubishi Lancerem skończył się rekordowo szybko. Kierowca zdał sobie sprawę, że mimo mocnego auta, nie zgubi policjantów. Niestety, na jego nieszczęście, za samą próbę ucieczki i nie zatrzymanie się do kontroli grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Młody kierowca sądził, że mając mocne i tuningowane auto, może uciec przed radiowozem. Mylił się i słono za to zapłaci.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 15 listopada. Myśleniccy policjanci z grupy SPEED, zauważyli kierowcę, który ignorując przechodniów i rowerzystów oraz nie stosując się do znaków, wyprzedził na przejściu dla pieszych i moście dwa inne pojazdy.

Funkcjonariusze ruszyli, ale kierowca Mitsubishi nie zamierzał zatrzymać się do kontroli.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

21-latek pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych jechał dalej, próbując zgubić policjantów. W pewnym momencie jechał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym.

Pościg zakończył się jednak szybko (trwał nieco ponad minutę), gdy 21-letni mieszkaniec gminy Myślenice szybko zorientował się, że nie ucieknie funkcjonariuszom.

Nie widząc szans na ucieczkę, zatrzymał się i wysiadł z samochodu.

Kierowca był trzeźwy, a kontrola pojazdu wykazała brak obowiązkowego wyposażenia w samochodzie oraz oklejone czarną folią bez homologacji tylne lampy.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz z prawo jazdy kierowcy.

21-latek nie zatrzymując się do kontroli, popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu. Za popełnione czyny oraz liczne wykroczenia, odpowie wkrótce przed sądem.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł