Wypadek na obwodnicy Pragi - Ducato niemal rozerwane na pół
Źródło: YouTube: Týdeník Policie

Ducato rozerwało się jak kartonowe pudełko. Groźny wypadek na obwodnicy

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
12 Stycznia 2021

Wypadek na obwodnicy Pragi. Dostawcze Ducato niemal rozerwało się na pół po zderzeniu z autem ciężarowym. Kierowca wyszedł z tego niemal bez szwanku. Jego auto miało znacznie mniej szczęścia i zostało kompletnie zniszczone.

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło przez nieuwagę kierowcy Fiata Ducato.

Zdarzenie miało miejsce na obwodnicy Pragi, gdzie doszło do zderzenia ciężarówki z autem osobowym. W wyniku kolizji powstał zator drogowy, z którym nie wszyscy kierowcy potrafili sobie poradzić. W efekcie doszło do kilku kolejnych zdarzeń.

Wypadek na obwodnicy Pragi. Auto dostawcze zderzyło się z ciężarówką

W jednym z nich kierowca Fiata Ducato najechał na stojącą ciężarówkę z przyczepą. Zrobił to w tak nietypowy sposób, że przyczepa niemal rozerwała busa na pół, oddzielając „szoferkę” od tyłu pojazdu.

Choć wyglądało to bardzo groźnie, o dziwo kierowcy nic poważnego się nie stało. Część pojazdu, w której się znajdował, nie została znacząco uszkodzona i, z niegroźnymi obrażeniami, mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Zdarzenie to przypomniało nam o śmiertelnym wypadku sprzed miesiąca. W czwartek, 3 grudnia, doszło do tragicznego w skutkach wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym we Wrzącej pod Trzcianką. 25-letni kierowca firmy kurierskiej wjechał autem prosto pod szynobus. Mężczyzna zginął na miejscu.

Wypadek we Wrzącej. Kurier wjechał pod szynobus

Do wypadku doszło w czwartek, 3 grudnia, około godziny 15.20. Z nieoficjalnych informacji wynika, że 25-letni mieszkaniec powiatu pilskiego wpadł Fiatem Ducato w poślizg podczas hamowania. Nie zdołał opanować samochodu i wjechał prosto pod szynobus. Maszynista nie miał szans zatrzymać się przed busem.

ni kierowca firmy kurierskiej zginął na miejscu. Siła uderzenia wyrzuciła go na zewnątrz pojazdu.

Pociąg, z którym się zderzył, jechał z Chojnic do Krzyża Wlkp. Nikt z pasażerów nie ucierpiał.

Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnych z JRG w Trzciance i OSP Biała. Dojechały też zastępy z JGR nr 1 Piła. Na miejscu zdarzenia był również dowódca jednostki z Trzcianki.
- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia - mówi Artur Kłos, rzecznik czarnkowskiej straży pożarnej.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł