ZDrogi.pl > Aktualności > Bezpieczeństwo przede wszystkim. Nie miał przedniej szyby, więc założył kask
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:38

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Nie miał przedniej szyby, więc założył kask

21-latek z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów jechał bez szyby i w kasku
Materiały Policyjne

Wiele wskazuje na to, że znany z serii „Top Gear” Stig ma w Polsce krewnego. W środę, 31 marca, dyżurny komendy w Ostrzeszowie otrzymał nietypowe zgłoszenie.

Po miejscowości Grabów-Wójtostwo (woj. wielkopolskie) poruszał czerwony matiz prowadzone przez mężczyznę. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby auto miało przednią szybę... a kierowca nie jechał w kasku.

21-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego uznał, że skoro auto nie posiada szyby czołowej, to legalne będzie prowadzenie w kasku. Zadbał więc o swoje bezpieczeństwo i nikt nie powinien mieć do niego pretensji. Błąd.

Jego nietypowym podejściem do kwestii bezpieczeństwa zainteresowali się policjanci.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Służby dość szybko odnalazły rzucające się w oczy auto

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna poruszał się uszkodzonym pojazdem marki Daewoo Matiz, bez lusterek i szyby czołowej. 21-latek, pomimo uszkodzeń pojazdu, miał zapięte pasy bezpieczeństwa oraz kask ochronny na głowie, o czym świadczy zdjęcie zrobione przez policjantów w trakcie jazdy.

Po dokonanych przez funkcjonariuszy sprawdzeniach w policyjnych systemach okazało się, że kierujący posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. O dalszych losach „polskiego Stiga” zadecyduje sąd. Za złamanie zakazu grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane