ZDrogi.pl > Aktualności > Ksiądz z Błonia postanowił oddać swoje auto na licytację dla chorego dziecka
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:45

Ksiądz z Błonia postanowił oddać swoje auto na licytację dla chorego dziecka

Audi A6 - ksiądz przekazał auto na licytację. Pieniądze zasilą zbiórkę na operację
Facebook: Piotr Barczyk

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie dwuletniego Marcelka Kubali z Jadownik. Dziecko wymaga przeszczepu wątroby, aby przeżyć. Niestety stan zdrowia chłopca sprawia, że lekarze w Polsce odmówili podjęcia się przeprowadzenia operacji.

Ratunkiem dla 2-latka ma być wylot do Chicago, gdzie operacja może zostać przeprowadzona. Niestety na ten cel potrzeba prawie ośmiu milionów złotych. Do akcji pomocowej dołączył ksiądz Piotr Barczyk, proboszcz parafii w Błoniu, który na licytację przekazał swój własny samochód.

Audi A6 C5 w wersji Avant - kwota ze sprzedaży zasili zbiórkę na operację

Operacja w klinice w Chicago, co nie jest zaskakujące, znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny Marcelka Kubali z Jadownik.

Do zbiórki na ten cel dołączyło już ponad 20 tysięcy osób, dzięki którym zebrano ponad 10 proc. wymaganej kwoty. Choć kwota jest ogromna, to wciąż jednak daleko jej do wspomnianych 8 mln złotych.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Audi A6 C5 - ceny wahają się od 2 tys. złotych do nawet 30 tys.

Akcja pomocy trwa również na Facebook'owej grupie „Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi”, gdzie użytkownicy biorą udział w licytacjach przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

Wśród tych ostatnich znalazł się ks. Piotr Barczyka, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w podtarnowskim Błoniu.

Przekazał on na licytację Audi A6 kombi. Samochód jest używany - właściciel zapewnia jednak, że maszyna nigdy go nie zawiodła.

- "Kochani chciałbym dorzucić coś od siebie rodzicom walczącym o życie dziecka Marcelka i wystawić na licytacje moje Audi A6 kombi. Stare, ale nigdy nie zawiodło. Ten samochód ma serce. Tydzień czekam na mądrą sumę, startuje od 4000. Warte jest więcej" - napisał ks. Piotr Barczyk.

Więcej na temat zbiórki możecie znaleźć pod linkami:https://www.facebook.com/groups/marcelekkubalaorazhttps://www.siepomaga.pl/marcelek-kubala

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`