Audi A6 - ksiądz przekazał auto na licytację. Pieniądze zasilą zbiórkę na operację
Źródło: Facebook: Piotr Barczyk

Ksiądz z Błonia postanowił oddać swoje auto na licytację dla chorego dziecka

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Lutego 2021

Audi A6 w wersji kombi (lub właściwiej - Avant) zostało przekazane przez ks. Piotra Barczyka, proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w podtarnowskim Błoniu na aukcję, której celem jest zebranie pieniędzy na operację 2-latka. Mały Marcel wymaga przeszczepu wątroby, którego nie podjęli się lekarze w Polsce. Operacji podjęli się lekarze z Chicago - niestety na ten cel konieczne jest uzbieranie zawrotnej kwoty.

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie dwuletniego Marcelka Kubali z Jadownik. Dziecko wymaga przeszczepu wątroby, aby przeżyć. Niestety stan zdrowia chłopca sprawia, że lekarze w Polsce odmówili podjęcia się przeprowadzenia operacji.

Ratunkiem dla 2-latka ma być wylot do Chicago, gdzie operacja może zostać przeprowadzona. Niestety na ten cel potrzeba prawie ośmiu milionów złotych. Do akcji pomocowej dołączył ksiądz Piotr Barczyk, proboszcz parafii w Błoniu, który na licytację przekazał swój własny samochód.

Audi A6 C5 w wersji Avant - kwota ze sprzedaży zasili zbiórkę na operację

Operacja w klinice w Chicago, co nie jest zaskakujące, znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny Marcelka Kubali z Jadownik.

Do zbiórki na ten cel dołączyło już ponad 20 tysięcy osób, dzięki którym zebrano ponad 10 proc. wymaganej kwoty. Choć kwota jest ogromna, to wciąż jednak daleko jej do wspomnianych 8 mln złotych.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Audi A6 C5 - ceny wahają się od 2 tys. złotych do nawet 30 tys.

Akcja pomocy trwa również na Facebook'owej grupie „Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi”, gdzie użytkownicy biorą udział w licytacjach przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

Wśród tych ostatnich znalazł się ks. Piotr Barczyka, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w podtarnowskim Błoniu.

Przekazał on na licytację Audi A6 kombi. Samochód jest używany - właściciel zapewnia jednak, że maszyna nigdy go nie zawiodła.

- "Kochani chciałbym dorzucić coś od siebie rodzicom walczącym o życie dziecka Marcelka i wystawić na licytacje moje Audi A6 kombi. Stare, ale nigdy nie zawiodło. Ten samochód ma serce. Tydzień czekam na mądrą sumę, startuje od 4000. Warte jest więcej" - napisał ks. Piotr Barczyk.

Więcej na temat zbiórki możecie znaleźć pod linkami:
https://www.facebook.com/groups/marcelekkubala
oraz
https://www.siepomaga.pl/marcelek-kubala

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł