ZDrogi.pl
Kierowca staranował rogatki

Youtube.com WESH 2 News

Zwodzony most nie stanowił dla niego problemu. Staranował rogatki i przeskoczył nad wodą - Wideo

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Ten kierowca chyba bardzo się śpieszył, albo naoglądał się za dużo filmów. Nie przeszkadzał mu fakt, że most zwodzony się podnosi. Przejechał niemal w ostatniej chwili.

Kierowca hyundaia santa fe śpieszył się tak bardzo, że postanowił postawić swoje życie na szali. Zresztą nie tylko życie, bo raczej za taki wybryk odpowie też prawnie i finansowo. Wszystko nagrała kamera monitoringu zainstalowana na moście.

Kierowca przeskoczył przez zwodzony most

Do zdarzenia doszło w Daytona Beach (stan Floryda, USA). Dwie strony miasta łączy most zwodzony, który ułatwia dużym statkom przepływanie. Kierowca hyundaia santa fe widząc zamknięte rogatki i podnoszący się most, nawet nie myślał, aby się zatrzymać.

Najpierw staranował rogatki, co poskutkowało pęknięciem szyby (na której pojawił się "pająk") i nieznacznym uszkodzeniem frontu. Już to powinno powstrzymać kierowcę, przed kontynuacją lekkomyślnego manewru. On się jednak nie przejmował i dalej parł do przodu.

Most zdążył się już rozewrzeć na tyle, że między dwoma jego częściami była szczelina. Kierowca miał na tyle szczęścia, że nie wpadł do wody i przeskoczył na drugą stronę. Po chwili na nagraniu widać jak most podnosi się znacznie wyżej. Kilka sekund zwłoki i nie skończyłoby się "szczęśliwym lądowaniem".

kradzieze-samochodow-bmw-m2-brama

Złodziejom udało się otworzyć auto. Nie dali rady otworzyć bramy - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Skok przez zwodzony most. Wielu kierowców by już dalej nie pojechało

Przeskakiwanie przez zwodzone mosty to dosyć częsty motyw pojawiający się w grach wyścigowych, czy filmach akcji. Na pewno jest efektowny, ale też niezbyt realny, choćby ze względu na wytrzymałość zawieszeń w samochodzie.

Zawieszenie samochodu może mieć problem z utrzymaniem takiego obciążenia przy lądowaniu. Ponadto auto może rożnie się zachować w powietrzu, jeśli zanurkuje przodem, to na pewno nie będzie "miękkie lądowanie". Często auta po takich skokach już się do niczego nie nadają.

Źródło: Youtube.com WESH 2 News

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Konrad KarpiukAutor

Były redaktor Pikio.pl i Biznesinfo.pl. Wcześniej współpracownik portalu Świat na Kołach. Student w Instytucie Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonat starej i analogowej motoryzacji, o której najchętniej piszę. Posiadacz BMW E30 i Poloneza "Akwarium" w stanie pernamentnego remontu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Groźna sytuacja podczas przejażdżki motocyklem. Mężczyzna miał sporo szczęścia

Czytaj więcej >
Wypadek drogowców na S12. Dostawczak wjechał w auto

Na drogach

Poważne zderzenie na S12. Kierowca staranował pojazd drogowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów

Czytaj więcej >

Na drogach

Policjant wybrał nietypowe miejsce na kontrolę. Kierowcy byli zaskoczeni

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Osobówka wbiła się w przystanek autobusowy

Czytaj więcej >