ZDrogi.pl > Na drogach > Zwodzony most nie stanowił dla niego problemu. Staranował rogatki i przeskoczył nad wodą - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 16.06.2022 02:02

Zwodzony most nie stanowił dla niego problemu. Staranował rogatki i przeskoczył nad wodą - Wideo

kierowca-zwodzony-most
Youtube.com WESH 2 News

Ten kierowca chyba bardzo się śpieszył, albo naoglądał się za dużo filmów. Nie przeszkadzał mu fakt, że most zwodzony się podnosi. Przejechał niemal w ostatniej chwili.

Kierowca hyundaia santa fe śpieszył się tak bardzo, że postanowił postawić swoje życie na szali. Zresztą nie tylko życie, bo raczej za taki wybryk odpowie też prawnie i finansowo. Wszystko nagrała kamera monitoringu zainstalowana na moście.

Kierowca przeskoczył przez zwodzony most

Do zdarzenia doszło w Daytona Beach (stan Floryda, USA). Dwie strony miasta łączy most zwodzony, który ułatwia dużym statkom przepływanie. Kierowca hyundaia santa fe widząc zamknięte rogatki i podnoszący się most, nawet nie myślał, aby się zatrzymać.

Najpierw staranował rogatki, co poskutkowało pęknięciem szyby (na której pojawił się "pająk") i nieznacznym uszkodzeniem frontu. Już to powinno powstrzymać kierowcę, przed kontynuacją lekkomyślnego manewru. On się jednak nie przejmował i dalej parł do przodu.

Most zdążył się już rozewrzeć na tyle, że między dwoma jego częściami była szczelina. Kierowca miał na tyle szczęścia, że nie wpadł do wody i przeskoczył na drugą stronę. Po chwili na nagraniu widać jak most podnosi się znacznie wyżej. Kilka sekund zwłoki i nie skończyłoby się "szczęśliwym lądowaniem".

Skok przez zwodzony most. Wielu kierowców by już dalej nie pojechało

Przeskakiwanie przez zwodzone mosty to dosyć częsty motyw pojawiający się w grach wyścigowych, czy filmach akcji. Na pewno jest efektowny, ale też niezbyt realny, choćby ze względu na wytrzymałość zawieszeń w samochodzie.

Zawieszenie samochodu może mieć problem z utrzymaniem takiego obciążenia przy lądowaniu. Ponadto auto może rożnie się zachować w powietrzu, jeśli zanurkuje przodem, to na pewno nie będzie "miękkie lądowanie". Często auta po takich skokach już się do niczego nie nadają.

Źródło: Youtube.com WESH 2 News

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Tagi: Hyundai