ZDrogi.pl > Na drogach > Zobaczył, że ktoś porysował jego wypasione BMW. Sprawcą okazał się 81-letni senior
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:40

Zobaczył, że ktoś porysował jego wypasione BMW. Sprawcą okazał się 81-letni senior

bmw-porysowane-przez-seniora
Policja Augustów

SUV BMW został przerysowany kluczykami na całej długości. Właściciel zgłosił sprawę na policję. Okazało się, że sprawcą był 81-letni senior.

Mężczyzna zaparkował swojego SUV-a marki BMW na jednej z ulic Augustowa (woj. podlaskie) w czwartek 15 kwietnia. Gdy właściciel wracał do auta, zauważył głębokie rysy na karoserii.

Dzień później, mężczyzna zawiadomił augustowską komendę policji. Właściciel BMW podejrzewał, że ktoś celowo zarysował jego samochód.

Rysa była na tyle głęboka, że trudno nie przyznać racji właścicielowi. Wyglądało to na uszkodzenie ostrym przedmiotem, np. gwoździem, czy kluczykami.

Policjanci ustalili, że zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu jednego z budynków. Na podstawie nagrania szybko udało się ustalić sprawcę.

81-latek porysował BMW

Okazało się, że za zarysowanie odpowiadał 81-letni senior, mieszkaniec Augustowa. Tego samego dnia zatrzymała go policja kryminalna.

Starszy mężczyzna przyznał się do czynu, ale nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego to zrobił. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia.

Właściciel BMW wycenił straty na 4 tys. zł. Taka kwota oznacza, że szkodliwość społeczna czynu nie była niska, dlatego 81-latek odpowie jak za przestępstwo.

Teraz 81-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak biorąc pod uwagę jego wiek, mało prawdopodobne, aby sąd go skazał, ew. wyrok będzie w zawieszeniu.

Pytanie jednak, co kierowało seniorem, gdy postanowił przerysować komuś BMW? Do wykorzystywania kluczyka w ten sposób często dochodzi, gdy ktoś chce "nauczyć" innego kierowcę prawidłowego parkowania.

W tym wypadku nie wiemy, czy BMW było źle zaparkowane. Jednak nawet gdyby było, jeśli chcemy "ukarać" źle parkującego kierowcę, lepiej zrobić zdjęcie i wysłać na straż miejską. Uszkadzając czyjeś auta, sami narażamy się na konsekwencje.

Źródło: KPP Augustów

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Tagi: BMW Policja
Powiązane