Złodziej ukradł auto z 15-latek w środku
Źródło: Materiały Policyjne

Śląskie. Ukradł BMW spod sklepu. W środku było dziecko

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
4 Stycznia 2021

Złodziej w województwie śląskim zachował się wyjątkowo zuchwale, kradnąc z parkingu jednego sklepów warte ćwierć miliona auto. Nie przeszkodził mu nawet 15-letni pasażer. Do kradzieży pod koniec grudnia.

Do wyjątkowo zuchwałej kradzieży doszło w Gryfowie Śląskim. Złodziej ukradł z parkingu pod jednym ze sklepów BMW warte ćwierć miliona złotych. Sprawca nie zniechęcił się, nawet gdy zauważył, że w samochodzie siedział 15-letni syn właściciela.

Złodziej wyrzucił chłopca z pojazdu, a sam odjechał autem jego ojca. 25-latek został już zatrzymany i aresztowany.

Do zuchwałej kradzieży doszło 30 grudnia w Gryfowie Śląskim w powiecie lwóweckim. Przed godziną 20 pod jeden z supermarketów podjechało BMW 6 w wersji GT. Właściciel auta wysiadł do sklepu, zostawiając w aucie 15-letniego syna.

Złodziej nie przejął się obecnością nastolatka - wyrzucił go z auta i odjechał

W pewnym momencie do zaparkowanego przed sklepem BMW podszedł pewien 25-latek - otworzył drzwi i wsiadł za kierownicę wartego 250 tys. zł samochodu. Złodziej gwałtownie ruszył, ale po chwili zatrzymał się i wyrzucił z auta siedzącego na tylnym siedzeniu 15-latka.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Kierowca BMW w końcu odpowie za śmiertelny wypadek pod Warszawą. Sąd jest bezlitosny

O kradzieży natychmiast powiadomiono policję, która zaczęła poszukiwania skradzionego BMW.

- Do akcji włączyli się funkcjonariusze z innych powiatów, ustawiono na drogach blokady, a na miejscu kradzieży pracował specjalnie powołany zespół, który zabezpieczał m.in. ślady pozostawione przez złodzieja, przesłuchiwał świadków oraz przeglądał monitoring z trasy ucieczki - poInformowała asp. szt. Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Złodziej został zatrzymany niedługo później

Już po kilku godzinach, około godziny 1 w nocy, policjantom udało się zlokalizować i odzyskać skradzione BMW. Zatrzymano też sprawcę kradzieży.

Decyzją sądu 25-letni mężczyzna został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Mycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówMycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówCzytaj dalej

Następny artykuł