ZDrogi.pl > Katalog pojazdów > Zimny rozruch bugatti bolide. Bezcenna reakcja gapiów - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:01

Zimny rozruch bugatti bolide. Bezcenna reakcja gapiów - Wideo

Zimny rozruch bugatti bolide. Dźwięk robi piorunujące wrażenie
YouTube: NM2255 Car HD Videos

Bugatti bolide to topowy model francuskiej marki, który oddaje kierowcy do dyspozycji 1600 KM i teoretycznie może pojechać ponad 500 km/h. To najbardziej ekstremalny model w historii marki.

Powstanie zaledwie 40 egzemplarzy a za każdy z nich przyjdzie zapłacić właścicielom minimum 4 mln euro netto. Bolide jest torowym odpowiednikiem Chirona.

Zmodyfikowany silnik W16 w koncepcie generował aż 1850 KM (wersja produkcyjna będzie miała zaledwie 1600 KM), co w połączeniu z masą własną na poziomie 1240 kg gwarantuje oszałamiające osiągi.

Pierwszą setkę na liczniku zobaczymy już po 2,17 sekundy, 200 km/h po 4,36 sekundy, a 300 km/h po 7,37 sekundy. Topowy model bugatti może osiągnąć nawet 500 km/h - samo to już jest imponujące... ale jeszcze większe wrażenie robi czas, który bolide potrzebuje na osiągnięcie tej prędkości - 20,16 sekundy.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Model trafi do 40 szczęśliwców, którzy wyłożą minimum 4 mln euro... netto

Bolide ogołocono ze wszystkich zbędnych rzeczy, a wszystko, co się tylko dało, zrobiono z najlżejszych i najwytrzymalszych materiałów - głównie tytanu i włókna węglowego. Przy 320 km/h docisk na tylnej osi wynosi aż 1800 kg. Przy tej prędkości bolide teoretycznie byłoby w stanie jechać... po suficie.

Bugatti na podstawie symulacji wysnuło odważny wniosek, w którym twierdzi, że bolide jest w stanie pokonać Nürburgring w imponującym czasie 5:23,1 minuty.

Spotkanie tak rzadkiego pojazdu graniczy z cudem... w przypadku bolide szanse są jeszcze mniejsze, ponieważ pojazd nie będzie dopuszczony do ruchu, a właściciele (o ile postanowią wyciągnąć auto z klimatyzowanych garaży) będą mogli się nim przejechać jedynie na torze. W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające dźwięk silnika W16 „na zimno". Robi piorunujące wrażenie!

Nagranie udostępniamy poniżej:

Źródło: zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Powiązane