ZDrogi.pl > Na drogach > Mężczyzna chwycił dziecko i rozbił szybę w aucie jego głową. Szuka go policja
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:01

Mężczyzna chwycił dziecko i rozbił szybę w aucie jego głową. Szuka go policja

Policja
Policja.pl

Do szokujących scen doszło w biały dzień na jednej z chełmińskich ulic. Mężczyzna chwycił cudze dziecko i uderzył jego głową w szybę samochodu, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. 12-latek trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę 7 sierpnia w Chełmnie podczas Perspektywy - Nine Hills Festival. Do miasta zjechało więc wielu turystów, w tym rodzina z dwójką dzieci.

12-latek, wysiadając z samochodu na ul. Szkolnej, uderzył drzwiami w zaparkowany obok pojazd. Jego właściciel wpadł w szał i chwycił chłopca, a następnie głową dziecka rozbił szybę w samochodzie.

Po brutalnym ataku mężczyzna wsiadł do auta i odjechał z miejsca zdarzenia. 12-latek trafił do szpitala, gdzie stwierdzono, że prawdopodobnie nie odniósł poważnych obrażeń. Agresywny kierowca jest poszukiwany przez policję.

Świadkami zdarzenia byli jedynie bliscy chłopca. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringu miejskiego z ulic, którymi mógł uciekać napastnik.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Policja szuka mężczyzny. Zabezpieczono nagrania z monitoringu

Poszukiwany mężczyzna najprawdopodobniej nie jest mieszkańcem Chełmna i przyjechał do miasta na festiwal. Numery rejestracyjne pojazdu wskazują, że napastnik może pochodzić z okolic Brodnicy. W sprawie powołany zostanie także biegły medycyny sądowej, który będzie orzekał na temat stanu obrażeń chłopca.

Mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli po otrzymaniu przez służby dokumentacji medycznej okaże się, że dziecku nic się nie stało, mężczyzna odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

- Do zdarzenia doszło w przestrzeni publicznej. Sprawca dążył do wyrządzenia bólu i uszkodzenie mienia. To bulwersujący czyn, który wzbudza potępienie społeczne - skomentował sprawę prokurator Mateusz Wiśniewski z Prokuratury Rejonowej w Chełmnie w rozmowie z portalem czaschelmna.pl

Źródło: goniec.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl