Wyścig Mikiciuka na drodze publicznej
Źródło: YouTube: TVN Turbo

Znany dziennikarz w 700-konnym pickupie zmierzył się z Nissanem GT-R na publicznej drodze - Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
27 Stycznia 2021

Wyścig po drodze publicznej to mało rozsądny pomysł. Dziennikarz zapewnia, że spotkanie z GT-Rem było nieplanowane, a samochody rozpędziły się do 50km/h. Nie mamy podstaw, aby Patrykowi Mikiciukowi w tej kwestii nie wierzyć ;)

Polskim miłośnikom motoryzacji nie trzeba przedstawiać Patryka Mikiciuka. Tym mniej wtajemniczonym kojarzyć się może z programem Automaniak, a tym bardziej z youtubowych cykli typu „Ferrari w cenie Skody”, czy projektu „Polskie Porsche".

Dziennikarz miał okazję przejechać się autem, które chyba wyjątkowo przypadło mu do gustu. Chodzi o klasycznego Chevroleta C10 z 1963 roku, który napędzany jest przez silnik V* o pojemności 6.2 l. Taki potwór wspierany przez turbosprężarkę generuje „skromne" 700 koni mechanicznych. Jak się one sprawdzają w codziennym użytkowaniu?

Wyścig spod świateł. Chevrolet C10 kontra Nissan GT-R Nismo

Mikiciuk miał okazję się o tym przekonać, gdy na światłach spotkał kierowcę w Nissanie GT-R Nismo. Przypomnijmy, że japońskie auto dysponuje mocą 550 KM, ale ma przewagę nad pickupem w postaci napędu na cztery koła. GT-R jest w stanie rozpędzić się do setki w około 3 sekundy... mimo to przegrał z pickupem.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Wyścig był zgodny z przepisami. Chcemy w to wierzyć

Dziennikarz podkreślał, że wyścig trwał do osiągnięcia 50 km/h i tego się trzymamy

Właściciel Chevroleta nie wie, ile wynosi czas przyspieszania do pierwszej setki, ale zapewnia, że ćwierć mili powinien zrobić w okolicach 12 sekund. Warto podkreślić, że właściciel pickupa to były rekordzista kraju w wyścigach na „ćwiartkę".

Jak poradził sobie pickup w starciu z japońskim sportowcem? Sprawdźcie na wideo:

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł