ZDrogi.pl > Motorsport > Wypadek na Rajdzie Polski. Rajdówka trafiła w gapiów, odcinek został odwołany
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:57

Wypadek na Rajdzie Polski. Rajdówka trafiła w gapiów, odcinek został odwołany

rajd-polski-wypadek-na-trasie
www.rajdpolski.pl Maciej Niechwiadowicz [ZDJECIE ILUSTRACYJNE]

Trwa Rajd Polski 2021. Na odcinku specjalnym Wieliczki rajdówka wypadła z drogi i uderzyła w gapiów. Dwie osoby zostały ranne.

Groźny wypadek w trakcie Rajdu Polski. Auto rajdowe wypadło z drogi i uderzyło w dwoje widzów, kobietę i mężczyznę. Do zdarzenia doszło niedaleko miejscowości Nowy Młyn. Ranni zostali przetransportowani do szpitala.

Rajd Polski z utrudnieniami, odwołano odcinek w Wieliczce

Jak podaje dla PAP asp. Rafał Jackowski z policji w Olsztynie, auto rajdowe węgierskiej załogi wypadło na prostym odcinku drogi. Ze względu na wypadek zdecydowano się na odwołanie odcinku specjalnego w Wieliczce.

Ratownicy udzielili rannym pomocy na miejscu, następnie przetransportowano kobietę do szpitala w Suwałkach, a mężczyznę do placówki w Ełku. Śledztwo w sprawie okoliczności zdarzenia będzie prowadzane przez prokuraturę. Na miejscu pracuje również policja.

Rajd Polski 2021 bez "oficjalnej" publiczności

Warto zaznaczyć, że w tym roku organizatorzy Rajdu Polski nie przewidzieli stref dla kibiców. Mimo częściowego złagodzenia obostrzeń przez rząd komitet organizacyjny zdecydował, że ze względu na stan epidemii COVID-19, impreza odbędzie się bez udziału publiczności. Wychodzi więc na to, że ofiary wypadku obserwowały rajd na własną rękę.

Na facebooku Rajdu Polski i na stronie internetowej rajdu można jednak śledzić rywalizację na żywo. Nagrania z kamer są również bezpośrednio z samych aut startujących w rajdzie. Ponadto odcinek specjalny OS-14 będzie można obejrzeć na żywo w telewizji.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: PAP

Tagi: Motosport