Wypadek na A1. Potrącenie łosia
Źródło: Materiały Policyjne

Tragiczny wypadek na A1. Pasażer Skody zginął na miejscu

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
30 Listopada 2020

Wypadek na autostradzie A1, w którym zginęła jedna osoba, spowodował wybiegający na jezdnię łoś. Pamiętajmy, że w tym okresie zwierzęta te migrują i mogą przecinać jezdnie. Zderzenie z ważącym kilkaset kilogramów łosiem często kończy się tragicznie.

​Podróżujący Skodą Octavią pasażer zginął w wyniku zderzenia pojazdu z łosiem. Zwierzę wybiegło na autostradę A1 w okolicy Kutna. Droga w kierunku Katowic jest zablokowana, a kierowcy poruszają się wyznaczonym przez policję objazdem przez miejscowość Sójki na węźle Kutno Północ.

"Ok. godz. 17.50 w sobotę, na 247. kilometrze autostrady A1 pomiędzy węzłami Kutno Północ i Kutno Wschód, Skoda Octavia uderzyła w przebiegającego przez jezdnię łosia. W wypadku śmierć poniósł pasażer pojazdu" - powiedział nadkom. Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Wypadek na A1. Skoda zderzyła się z łosiem

W okresie lata i jesieni rośnie liczba wypadków drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Dochodzi do nich przeważnie wieczorami na drogach leśnych, a ich przyczyną, jest głównie zbyt duża prędkość pojazdów, która często uniemożliwia uniknięcie kolizji. Oczywiście - nie zawsze kierowca jest winny. Jeśli zwierzę wyskoczy nam tuż przed maskę, to nie mamy szans na reakcję. Łoś też nie jest w stanie zatrzymać się w miejscu.

Większość zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt dotyczy lisów i zajęcy, które niestety przeważnie giną. Rzadziej są to łosie, jelenie, czy duże dziki, a i zderzenie z tak dużym zwierzęciem jest dużo bardziej niebezpieczne.

Wypadek A1. Potrącenie łosia

Według informacji z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w samym tylko 2017 roku doszło do 195 kolizji z udziałem dzikich zwierząt, w wyniku których 10 osób straciło życie, a 229 zostało ciężko rannych. W roku 2018 takich wypadków było 182 - poważne obrażenia odniosło 214 osób, a zginęło 13.

Wypadek na A1. Pasażer Skody Octavii nie przeżył

W wyniku odniesionych obrażeń na miejscu zginął 35-letni pasażer samochodu. Kierujący samochodem oraz pozostali dwaj pasażerowie podróżujący na tylnej kanapie nie odnieśli obrażeń. Potrącone zwierzę nie przeżyło. Do policji dotarły też informacje o uszkodzeniu przez łosia innego samochodu osobowego na tej samej trasie.

Po wypadku autostrada A1 w kierunku Katowic była przez długi czas zablokowana. Policja kierowała ruch objazdem na węźle Kutno Północ w miejscowości Sójki.

Wypadek A1. Potrącenie łosia

Skąd wzięły się dzikie zwierzęta na autostradzie? Łosie potrafią przeskoczyć ogrodzenie i dostać się na jezdnię - teraz jest to szczególnie niebezpieczne, ponieważ mamy do czynienia z okresem masowych migracji łosi.

Zderzenie z łosiem jest bardzo niebezpieczne dla osób jadących samochodem. Potężne zwierzę zazwyczaj wpada do kabiny przez przednią szybę - jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ dorosły łoś może ważyć nawet kilkaset kg.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł