Wypadek zmiażdżona kabina
Źródło: Facebook.com Ochotnicza Straż Pożarna Woźniki

Zderzenie ciężarówek na A1. Kabina zgnieciona jak puszka, porażające zdjęcia

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
26 Stycznia 2021

Wypadek dwóch ciężarówek na A1 w okolicach miejscowości Woźniki (woj. śląskie). Służby odnotowały go 26 stycznia na autostradzie A1. Kabina jednego z pojazdów została poważnie uszkodzona, ale kierowca przeżył zderzenie.

Wypadek na A1. Zderzyły się dwie ciężarówki

Wypadek wydarzył się na 467 kilometrze autostrady A1 w kierunku Katowic. Jak podaje Ochotnicza Straż Pożarna Woźniki, zgłoszenie zostało przyjęte około godziny 5:38 nad ranem.

Na tył uszkodzonego ciągnika siodłowego z naczepą, najechał inny pojazd tego samego typu. Kabina jednego z nich została doszczętnie zniszczona, ale kierowca mimo odniesionych ran, wydostał się z niego o własnych siłach.

Wypadek

Choć poszkodowany był w stanie się poruszać, Zespół Ratownictwa Medycznego uznał, że ze względu na jego stan, należy go zabrać do szpitala. To jedyna ofiara wypadku, miał dużo szczęścia, biorąc pod uwagę skalę zniszczeń.

Wypadek doprowadził do kilkugodzinnych utrudnień

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

- Na miejscu trwają czynności. Droga w kierunku Pyrzowic jest zablokowana. Konieczny jest zjazd na węźle w Woźnikach - informował podkom. Damian Ciecierski z Komendy Powiatowej w Lublińcu.

Jak podaje portal Lubliniec Nasze Miasto, służby wyznaczyły objazdy. Policja kierowała na drogę wojewódzką nr 789 i węzeł Woźniki. Standardowa trasa była przez ten czas całkowicie zablokowana.

Z racji na skalę zniszczeń i problemy z ruchem w akcji wzięło udział aż jedenaście jednostek służb. Wśród nich były SLDiŁ KP PSP Tarnowskie Góry, GBA i SLRt JRG Tarnowskie Góry, GBA i SLRt JRG Piekary Śląskie, SLRt OSP Tąpkowice, dwa zespoły GBA Ochotnicza Straż Pożarna Woźniki, SLRt OSP Pyrzowice, GBA OSP Ożarowice , policja, Zespół Ratownictwa Medycznego i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Na razie nie ustalono przyczyn wypadku. Pewne jest natomiast to, że od rana na drodze panowały trudne warunki. Świadczyły o tym choćby ostrzeżenia IMGW o oblodzeniu.

Pogoda w tej okolicy nie rozpieszcza kierowców. Wysokie ryzyko wypadków

W powiecie lublinieckim, na którego terenie doszło do wypadku, obowiązują ostrzeżenia IMGW. Nie tylko rankiem panowały trudne warunki, bo takowe czekają kierowców również popołudniu.

Jak wynika z prognozy pogody w woj. śląskim, spodziewane jest zamarznięcie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego i zimnego śniegu. Temperatura minimalna gruntu wyniesie od -5 stopni Celsjusza do -2 stopni Celsjusza.

Nowy komunikat IMGW obowiązuje od 26 stycznia 17:00 do 27 stycznia 09:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia powyższych warunków szacowane jest przez synoptyków na 80 proc.

Źródło: Lubliniec Nasze Miasto

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł