Wypadek ze stadem jeleni
Źródło: Photo by Edward Taylor on Unsplash

Stado jeleni wtargnęło na jezdnię, młoda kobieta nie zdążyła wyhamować. W aucie było małe dziecko

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
25 Listopada 2020

Wypadek z udziałem dzikich zwierząt na drodze Radoszyce - Jacentów w województwie świętokrzyskim. Młoda kobieta nie zdołała uniknąć kolizji z jeleniem. W wyniku zderzenia auto wpadło do rowu i dachowało. Roczne dziecko, które znajdowało się w samochodzie, zostało przetransportowane do szpitala.

W okolicach Jacentowa (woj. świętokrzyskie) doszło do wypadku z udziałem zwierzęcia, konkretnie jelenia.

19-letnia kobieta nie zdążyła wyhamować osobowego auta, kiedy nagle na drogę wtargnęło stado jeleni. W aucie znajdowały się jeszcze dwie osoby - dorosły i dziecko.

Wypadek na drodze Radoszyce - Jacentów w powiecie koneckim.

Na jezdnię wtargnęło stado jeleni. 19-latka kierująca Oplem Vectrą nie zdołała zatrzymać auta ani uniknąć uderzenia w zwierzęta.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Dziecko trafiło do szpitala

- W wyniku uderzenia w dwa zwierzęta 19-latka kierująca pojazdem straciła panowanie nad samochodem i zjechała do rowu. Doprowadziło to do dachowania pojazdu - powiedziała w rozmowie z PAP st. sierż. Marta Przygodzka z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Kobieta podróżowała z 24-letnim mężczyzną i ich rocznym dzieckiem, które zostało przetransportowane na konsultację medyczną do szpitala w Kielcach.

19-latka była trzeźwa. Jak informuje Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich, do wypadku doszło przed godziną 15.00.

Spotkanie zwierzęcia na drodze może okazać się tragiczne w skutkach. Według szacunków miesięcznie dochodzi do ok. 1000-2000 wypadków z udziałem zwierząt na drogach. Po zderzeniu z sarną/łosiem czy innym leśnym stworzeniem należy powiadomić odpowiednie służby. Jeżeli jest to możliwe, musimy pomóc potrąconemu zwierzęciu.

Wypadek w okolicach Jacentowa. Opel uderzył w stado jeleni

- Prowadzący pojazd mechaniczny, który potrącił zwierzę, obowiązany jest, w miarę możliwości, do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia jednej ze służb, o których mowa w art. 33 ust. 3.
Kogo należy poinformować o rannym zwierzęciu na drodze? Może być to np. lekarz weterynarii, członek Polskiego Związku Łowieckiego, funkcjonariusz policji, straży ochrony kolei, straży gminnej, straży pożarnej czy członek Polskiego Związku Łowieckiego.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł