Wypadek w Siedlcach - Wideo
Źródło: YouTube: Stop Cham

Siedlce. Potrącenie pieszego na pasach - Kto winien?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
23 Listopada 2020

Wypadek w Siedlcach został zarejestrowany kamerką samochodową. Kto ponosi winę za to niebezpieczne zdarzenie? My nie mamy wątpliwości, ale jak wy uważacie? Dajcie znać w komentarzach na facebooku!

Pytanie w tytule raczej należy do tych retorycznych. Na nagraniu widzimy potrącenie pieszego, do którego doszło w niedorzecznych warunkach- pieszy spokojnie i bez pośpiechu wszedł prosto pod koła samochodu.

Jednopasmowa droga w Siedlcach, umiarkowany ruch, świetna widoczność i pieszy cierpliwie stojący przed pasami. Na nagraniu widzimy, że przechodzień rozgląda się w obie strony, nim wejdzie na jezdnię.

Wypadek w Siedlcach. Kto ponosi winę?

Autor nagrania widział mężczyznę z daleka i zatrzymał się, aby umożliwić mu przejście na drugą stronę. I tak musiał zwolnić, aby wpuścić kierowcę Opla.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Pieszy rozejrzał się w obie strony i wszedł na przejście. Widział jadącego z jego lewej Citroena - kierujący francuskim vanem też musiał widzieć mężczyznę przed przejściem. Pamiętamy, że pieszy faktycznie ma pierwszeństwo, gdy znajdzie się na pasach... ale ma też obowiązek upewnić się, że na tych pasach może się znaleźć.

Co ważne - pieszy widział też, w jakiej odległości znajduje się Citroen i z jaką prędkością jedzie... mimo to wszedł na przejście. Skutki jego decyzji nie są zaskakujące.

Kierujący vanem nie miał obowiązku się zatrzymać i nie mógł przewidzieć, że pieszy w takiej sytuacji uzna, że ma pierwszeństwo.

Wypadek w Siedlcach. Pieszy widział oba auta

Kiedy tylko mężczyzna postawił nogę na przejściu, kierowca Citroena zaczął hamować, ale było już o wiele za późno.

A wy? Uważacie, że winnym jest kierowca Xsary Picasso, czy pieszy?

Nagranie zamieszczamy poniżej. Nie jest drastyczne, ale YouTube ograniczył jego widoczność.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł