Wypadek na przejeździe kolejowym w Garkach
Źródło: Marek BAZAK/East News

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym. Pociąg potrącił dwóch motocyklistów

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
23 Listopada 2020

Wypadek na przejeździe kolejowym w miejscowości Garki skończył się tragicznie dla dwóch motocyklistów. Zginęli dwaj mężczyźni w wieku 30 i 35 lat. Usuwanie skutków zdarzenia spowodowało kolosalne opóźnienia.

Dwie osoby podróżujące jednośladem zostały śmiertelnie potrącone przez pociąg.

Do zdarzenia doszło w wielkopolskiej miejscowości Garki. O zdarzeniu poinformował w niedzielę kpt. Marcin Rosik z ostrowskiej straży pożarnej. Z powodu tragicznego wypadku wiele składów jest opóźnionych.

Wypadek na przejeździe kolejowym w Garkach. Nie żyje dwóch mężczyzn

Do zdarzenia doszło w niedzielę o godz. 20:37 na jednym z niestrzeżonych przejazdów kolejowych w Garkach w powiecie ostrowskim. Motocyklem jechało dwóch mężczyzn. W jednoślad uderzył pociąg osobowy PKP Intercity relacji Wrocław - Warszawa.
Wiadomo, że to ofiarami było dwóch mieszkańców Garek w wieku 30 i 35 lat.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Kierowca BMW w końcu odpowie za śmiertelny wypadek pod Warszawą. Sąd jest bezlitosny

Policja bada szczegóły oraz okoliczności wypadku.

W pociągu znajdowało się 90 pasażerów, którymi zajęła się straż ochrony kolei.

Pasażerowie innych pociągów w związku z tragicznym wypadkiem także musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami co najmniej do północy. Pociągi PKP Intercity, kursujące na docinku między Granowcem a Odolanowem, kierowane były objazdem przez Krotoszyn i Zduny.
Składy regionalne kursowały przez miejsce wypadku wahadłowo po jednym torze.

Wypadek w Garkach. Składy notowały ogromne opóźnienia

Ponad trzy i pół godziny spóźnienia miał pociąg PKP Intercity "Mehoffer" z Krakowa do Szczecina, podobnie sytuacja wyglądała z perspektywy pasażerów pociągu "Asnyk" z Wrocławia do Warszawy. 78 minut spóźnienia miał skład "Nałkowska", który jechał z Białegostoku do Zgorzelca.

Opóźniony w związku z tragicznym wypadkiem o 43 minuty opóźniony był również międzynarodowy "Nightjet" z Wiednia do Berlina przez Wrocław.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Mycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówMycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówCzytaj dalej

Następny artykuł