Wypadek Opole
Źródło: PiraciDrogowi.pl

Wypadek na obwodnicy Opola. Osobówka zderzyła się z busem - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
19 Lutego 2021

Wypadek na obwodnicy Opola. Doszło do koszmarnego zderzenia busa przewożącego dzieci z samochodem osobowym. W wyniku tego incydentu życie straciła jedna osoba. Siła uderzenia była tak duża, że oba pojazdy stanęły w płomieniach. Do tragedii doprowadził nieodpowiedzialny manewr wyprzedzania.

Wypadek na obwodnicy Opola. W zderzeniu osobówki z busem zginęła jedna osoba.

Do przerażającego wypadku doszło w czwartek 18 lutego około godz. 21:30. Na obwodnicy Opola w rejonie ulicy Partyzanckiej czołowo zderzyły się samochód osobowy oraz bus, którym podróżowały dzieci.

Ze wstępnych ustaleń lokalnej policji wynika, że do wypadku doszło, gdy kierowca auta osobowego wykonywał niebezpieczny manewr wyprzedzania. Wówczas z wielką siłą wjechał w busa przewożącego młode zawodniczki koszykarskiej drużyny KSK Stal Brzeg.

- W wyniku czołowego zderzenia samochodu osobowego z mikrobusem doszło do pożaru obu pojazdów. Strażacy podali 3 prądy gaśnicze w kierunku pożaru. Jednocześnie KDR potwierdził, że z pojazdu typu bus przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej ewakuowało się 12 osób (w tym 10 dzieci) i znajdowały się poza strefą oddziaływania pożaru - przekazał mł. asp. Łukasz Nowak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Wiadomo, że dwanaście osób podróżujących autobusem opuściło pojazd o własnych siłach. Zostały one szczegółowo przebadane, jednak nie stwierdzono u nich poważniejszych obrażeń.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Dalsze dochodzenie wykazało, że w incydencie brały udział dodatkowe dwa pojazdy. Niestety, ale kierujący pojazdem osobowym poniósł śmierć na miejscu. Działania strażaków obecnych na miejscu zdarzenia ujawniły zwęglone zwłoki w spalonym samochodzie.

- Łącznie pomocy medycznej udzielono 14 osobom, z których 3 strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a łącznie 7 osób zostało decyzją KAR przetransportowanych do szpitala - dodał mł. asp. Łukasz Nowak.

Zespół KTS Stal Brzeg, których zawodniczki brały udział w tym incydencie, poinformował w swoich mediach społecznościowych, że zawodniczki, które nie trafiły do szpitala, wróciły już do swoich domów.

Na miejsce wypadku przybyło sześć zastępów Państwowej Ochotniczej Straży Pożarnej, trzy jednostki ratownictwa medycznego.

Poniższe nagranie ukazuje skalę tego zdarzenia. Uszkodzenia ukazują również siłę uderzenia. Warto dodać, że obwodnica Opola w miejscu tragedii była zablokowana. Funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratury będą ustalać dokładne przyczyny wypadku.

Źródło: PiraciDrogowi.pl

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł