Wypadek Chiny
Źródło: Euronews

Bójka w autobusie zakończyła się tragicznym wypadkiem. Autobus wpadł do rzeki - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
18 Lutego 2021

Wypadek, do którego doszło w chińskim mieście Chongqing jest po prostu przerażający. W wyniku gwałtownej kłótni pasażerki z kierowcą autobusu doszło do ogromnej tragedii. Pojazd przebił barierki ochronne i 50-metrowego mostu. Kilkanaście osób nie miało żadnych szans na przeżycie.

Wypadek autobusu w Chinach. Przez kłótnie pasażerki z kierowcą, kilkanaście osób zginęło w strasznych okolicznościach.

Do tego koszmarnego incydentu doszło w chińskim mieście Chongqing 28 października 2018 roku. Autobus przewożący 15 osób spadł z 50-metrowego mostu wprost do rzeki Jangcy.

Niestety, żadna z osób znajdują się w pojeździe, nie miała żadnych szans przeżyć tego incydentu. Wstępne raporty policji wskazywały, że autobus chciał ominąć nadjeżdżający pojazd, który miał poruszać się nieprawidłowo. Jak się później okazało, prawda była zupełnie inna.

Do dramatu doprowadziła bójka pomiędzy pasażerką oraz kierowcą autobusu. Starcie było wywołane niezadowoleniem kobiety, która przegapiła swój przystanek i rozkazała kierowcy, by ten zatrzymał się i ją wypuścił.

Mężczyzna odmówił, a ona uderzyła go w głowę telefonem komórkowym. Skłoniło to kierowcę do uderzenia jej w plecy. Jak się okazało, była to najgorsza decyzja w jego życiu. Stracił panowanie nad pojazdem i doszło do przerażającego zdarzenia. Autobus przed przebiciem barierek wjechał w samochód osobowy.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Autobus jechał z dużą prędkością, skręcił na przeciwległy pas i przebił się przez barierki bezpieczeństwa. Upadek z 50 metrów okazał się zabójczy dla kilkunastu osób, które były na pokładzie.

Nagranie ukazuje, zarówno sprzeczkę, jak i sam moment wypadku. Autobus z impetem przebił barierki i spadł z ogromnej wysokości.

Świadkowie, którzy byli wówczas na moście, powiedzieli, że widzieli, jak autobus skręcił na niewłaściwą stronę drogi, zanim zderzył się z barierą bezpieczeństwa w dzielnicy Wanzhou.

Natychmiast zorganizowano ogromną akcję ratunkową, w którą zaangażowano specjalne zespoły nurków oraz dziesiątki łodzi i dźwigów. Wrak pojazdu został wydobyty z rzeki po kilkunastu godzinach. Niestety, ale nikt nie przeżył tego koszmarnego zdarzenia.

Nagranie pokazuje, jak śmiertelnie niebezpieczne może być rozpraszanie kierowcy. Niestety, ale w tym przypadku niewinna sprzeczka doprowadziła do śmierci kilkunastu osób.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł