Wypadek autobusu w Centrum
Źródło: Facebook: WAWA HOT NEWS 24

Kolejny wypadek autobusu Arrivy w centrum Warszawy. Są ranni

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
18 Stycznia 2021

Wypadek autobusu linii N41 w centrum Warszawy. Kurs realizowany był przez pojazd należący do Arrivy - firmy, która powiązana jest z głośnymi wypadkami z zeszłego roku. Autobus uderzył w słup tramwajowej linii trakcyjnej. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały ranne a ruch tramwajowy wstrzymano do godziny 7 rano.

Do groźnego wypadku doszło na skrzyżowaniu ulicy Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w Warszawie około 2 w nocy z soboty na niedzielę (16-17 stycznia).

Miejski autobus nocny linii N41 z nieustalonych na razie przyczyn wypadł z drogi i uderzył w słup trakcji tramwajowej. Wskutek zderzenia rannych zostało dwóch pasażerów.
Kierowcy pojazdu na szczęście nic się nie stało, choć siła uderzenia zmiażdżyła przód autobusu. Kierujący był trzeźwy.

Wypadek autobusu w Centrum. Winne warunki atmosferyczne?

Niewykluczone, że przyczyną groźnego wypadku były zapowiadane od kilku dni przymrozki i kierowca nie dostosował stylu jazdy do warunków panujących na oblodzonej drodze. Pojazd należał do znanego przewoźnika - firmy Arriva. To ona zyskała wątpliwą popularność za sprawą głośnych wypadków - w jednym z nich autobus spadł z wiaduktu, a w drugim uszkodził zaparkowane auta.

Wypadek autobusu w centrum Warszawy

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Wypadek autobusu firmy Arriva w centrum Warszawy

W wypadku, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę, ucierpiały dwie osoby. Siła uderzenia była tak duża, że prawa część przedniej części pojazdu została niemal całkowicie zmiażdżona.

- W wyniku uderzenia autobusu w słup trakcji tramwajowej poszkodowane zostały dwie osoby, mówimy tutaj o dwójce pasażerów - mówi w rozmowie z PAP mł. asp. Rafał Rutkowski ze stołecznej policji. Osoby zostały przetransportowane do szpitala.

Kierowcy autobusu nic groźnego się nie stało. Przybyli na miejsce policjanci poddali go badaniu pod kątem spożycia alkoholu i zażywania narkotyków. Kierowca był trzeźwy, a wynik badania narkotestu również był bez uwag.

W związku ze zdarzeniem ruch tramwajów w obie strony został wstrzymany na kilka godzin i przywrócono go dopiero w niedzielę ok. 7 rano.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł