ZDrogi.pl
Wypadek Floryda

Viral Hog

Agresja drogowa mogła zakończyć się tragedią. Kierowca zepchnął motocyklistę z drogi - Wideo

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Wypadek, który został zarejestrowany przez kamerkę samochodową, jest po prostu szokujący. Pewien kierowca zepchnął z drogi motocyklistę. Jego nieodpowiedzialne zachowanie, mogło mieć tragiczne konsekwencje. Jak widać, agresja na drodze to bardzo poważny p

Wypadek, który mógł mieć tragiczne zakończenie. Kierowca osobówki zepchnął z drogi motocyklistę

Agresja drogowa to bardzo poważny problem, występujących na publicznych drogach. Jest on szczególnie widoczny na naszych polskich trasach, gdzie bardzo często dochodzi o kuriozalnych zdarzeń. Nie jesteśmy w tym jednak odosobnieni, ponieważ chamskie zachowania są obecne praktycznie wszędzie.

Wściekłość na drodze to straszna rzecz. Nigdy niczego nie rozwiązuje, w zasadzie nigdy nie poprawia sytuacji, natomiast wszystko kończy się jeszcze gorzej. Oczywiście dla wszystkich zaangażowanych stron.

Sytuacja, która została zarejestrowana w Sarasocie na Florydzie, idealnie podkreślą to stwierdzenie. Wideo ukazuje żywiołową kłótnię pomiędzy kierowcą mazdy oraz motocyklistą. 

Z pozyskanych informacji wynika, że kierujący osobówką zajechał drogę, kierującemu jednośladem, przez co ten niemal stracił panowanie nad swoją maszyną. Krewki mężczyzna postanowił wyjaśnić całą sytuację, w wyniku czego doszło do żywiołowej sprzeczki.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Świadkowie tego groźnego incydentu relacjonują: „Motocyklista próbował porozmawiać z osobą znajdującą się w samochodzie. Niestety, ale obaj zaczęli walczyć po drodze, dopóki kierowca nie zdecydował się wjechać samochodem w swojego rozmówcę. Zatrzymaliśmy pojazd, aby upewnić się, że z motocyklistą wszystko jest porządku. Wezwaliśmy służby ratunkowe, które bardzo szybko pojawiły się na miejscu zdarzenia ratunkowe”.

Wypadek na Florydzie. Za swój wyczyn, kierowca osobowej Mazdy może trafić do więzienia. Motocyklista został ukarany mandatem karnym.

- Agresja na drodze, przejawia się trzema rodzajami zachowań. Pierwsze z nich - agresywna jazda (ang. aggressive driving), w literaturze opisywana jako działanie, które ma na celu wyrządzenie fizycznej, psychicznej bądź emocjonalnej krzywdy innemu uczestnikowi ruchu drogowego. To prowadzenie pojazdu w sposób, który zwiększa ryzyko wypadku np. lekceważenie przepisów drogowych, nadmierna prędkość czy niezważanie na innych uczestników ruchu. - informuje w rozmowie z portalem Moto.pl, Monika Uścińska z Instytutu Transportu Samochodowego.

- Z agresją na drodze związane jest jeszcze pojęcie furii drogowej (ang. road rage), czyli fizyczny atak na innego uczestnika ruchu – oraz gniew za kierownicą (ang. anger while driving), opisywany jako stan poprzedzający agresywne zachowanie lub furię drogową, objawiający się nadużywaniem klaksonu, błyskaniem światłami, krzyczeniem na innych. Wyzwala się, gdy inni kierowcy np. jadą zbyt wolno lewym pasem ruchu, co z kolei powoduje wykonywanie niebezpiecznych manewrów, które mogą prowadzić do wypadków - dodaje.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`undefined

Podobne artykuły

koronawis prawo jazdy

Aktualności

Egzaminatorzy i pracownicy WORD strajkują. Co z zaplanowanymi egzaminami?

Czytaj więcej >
Merceds G klasy z kartonu

Aktualności

Zbudował Mercedesa klasy G AMG z kartonu i z tego co znalazł na złomie

Czytaj więcej >
Sposób jazdy może pomóc w diagnozowaniu chorób

Aktualności

Pokaż mi jak jeździsz, a powiem czy grozi ci demencja

Czytaj więcej >
Wypadek motocyklisty. Był pijany, dostał odszkodowanie

Aktualności

Pijany motocyklista z Łodzi zderzył się z samochodem. Dostał odszkodowanie

Czytaj więcej >
Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >