ZDrogi.pl > Aktualności > Koszmarny wypadek z udziałem karetki. Kilka osób trafiło do szpitala
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:45

Koszmarny wypadek z udziałem karetki. Kilka osób trafiło do szpitala

Wypadek Pisz
fot. KP PSP w Piszu, Policja Warmińsko-Mazurska

Wypadek z udziałem karetki pogotowia. Pięć osób trafiło do szpitala. 

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w piątek 12 lutego na trasie Pisz - Ruciane-Nida w województwie warmińsko-mazurskim. Około godziny 13.30, miejscowe służby otrzymały informacje o tym, że na drodze krajowej numer 58, czołowo zderzyły się ze sobą dwa pojazdy, karetka pogotowia oraz samochód osobowy.

Według wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca ambulansu, jadący od strony Pisza w kierunku Rucianego – Nidy, z niewyjaśnionych przyczyn wpadł w poślizg i zjechał na przeciwny pas ruchu. Niestety, ale z wielką siłą uderzył w osobowego Opla Insignie, który jechał z przeciwnej strony. 

fot. KP PSP w Piszu, Policja Warmińsko-Mazurska

W momencie incydentu, karetką podróżowały cztery osoby, natomiast w Oplu znajdował się jedynie kierowca. 

Warto dodać, że wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu przewiezione zostały do szpitala. Po przeprowadzeniu licznych badań okazało się, że nikt z poszkodowanych nie doznał poważniejszych obrażeń. W momencie wypadku, obaj kierowcy byli trzeźwi.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą ustalane przez policję. Wiele wskazuje na to, że główną przyczyną tego dramatu była nadmierna prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze.

fot. KP PSP w Piszu, Policja Warmińsko-Mazurska

Nie od dziś wiadomo, że krótszy niż w okresie letnim dzień, padający śnieg, deszcz ze śniegiem czy też niskie temperatury wpływają negatywnie na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. 

Polscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Sytuacja na drodze bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Na śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania, koła tracą przyczepność, a kierowca może nie zapanować nad pojazdem i wpaść w poślizg.

Zatem ważne jest, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz zachować bezpieczny odstęp od pojazdów jadących przed nami - im gorsze warunki, tym większy odstęp - podsumowują funkcjonariusze. 

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`undefinedundefinedundefined