Wypadek Pisz
Źródło: fot. KP PSP w Piszu, Policja Warmińsko-Mazurska

Koszmarny wypadek z udziałem karetki. Kilka osób trafiło do szpitala

Piotr DutkaPiotr Dutka
16 Lutego 2021

Wypadek, do którego doszło w piątek 12 lutego zakończył się prawdziwym dramatem. Na trasie Pisz – Ruciane-Nida w woj. warmińsko-mazurskim czołowo zderzyły się dwa pojazdy, samochód osobowy oraz karetka pogotowia. W wyniku tego zdarzenia aż 5 osób trafiło do lokalnego szpitala.

Wypadek z udziałem karetki pogotowia. Pięć osób trafiło do szpitala.

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w piątek 12 lutego na trasie Pisz - Ruciane-Nida w województwie warmińsko-mazurskim. Około godziny 13.30, miejscowe służby otrzymały informacje o tym, że na drodze krajowej numer 58, czołowo zderzyły się ze sobą dwa pojazdy, karetka pogotowia oraz samochód osobowy.

Według wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca ambulansu, jadący od strony Pisza w kierunku Rucianego – Nidy, z niewyjaśnionych przyczyn wpadł w poślizg i zjechał na przeciwny pas ruchu. Niestety, ale z wielką siłą uderzył w osobowego Opla Insignie, który jechał z przeciwnej strony.

fot. KP PSP w Piszu, Policja Warmińsko-Mazurska)

fot. KP PSP w Piszu, Policja Warmińsko-Mazurska

W momencie incydentu, karetką podróżowały cztery osoby, natomiast w Oplu znajdował się jedynie kierowca.

Warto dodać, że wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu przewiezione zostały do szpitala. Po przeprowadzeniu licznych badań okazało się, że nikt z poszkodowanych nie doznał poważniejszych obrażeń. W momencie wypadku, obaj kierowcy byli trzeźwi.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą ustalane przez policję. Wiele wskazuje na to, że główną przyczyną tego dramatu była nadmierna prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze.

fot. KP PSP w Piszu, Policja Warmińsko-Mazurska)

fot. KP PSP w Piszu, Policja Warmińsko-Mazurska

Nie od dziś wiadomo, że krótszy niż w okresie letnim dzień, padający śnieg, deszcz ze śniegiem czy też niskie temperatury wpływają negatywnie na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Polscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Sytuacja na drodze bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Na śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania, koła tracą przyczepność, a kierowca może nie zapanować nad pojazdem i wpaść w poślizg.

Zatem ważne jest, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz zachować bezpieczny odstęp od pojazdów jadących przed nami - im gorsze warunki, tym większy odstęp - podsumowują funkcjonariusze.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł