Wypadek Chiny
Źródło: Youtube

Czarny lód doprowadził do dramatu. Mężczyzna cudem uszedł z życiem - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Lutego 2021

Wypadek, do którego doszło na jednej z chińskich autostrad, jest po prostu przerażający. Samochody jeden po drugim wjeżdżały w innych uczestników ruchu drogowego. Wszystko przez bardzo niebezpieczne zjawisko czarnego lodu, które może być powodem wielu koszmarnych incydentów. Nagranie dosłownie mrozi krew w żyłach.

Wypadek, który mógł zakończyć się ogromną tragedią. Czarny lód wywołał ogromny karambol.

Do niezwykle niebezpiecznego karambolu doszło na jednej z chińskich autostrad. Osoby, które feralnego dnia podróżowały tą trasą, przekonały się, że zjawisko czarnego lodu jest śmiertelnie niebezpieczne i może doprowadzić do poważnych incydentów.

Na nagraniu widzimy mężczyznę, który ostrzega innych uczestników ruchu drogowego przed niebezpieczeństwem. Pokazuje, żeby zwolnili, bo dalsza jazda może mieć dla nich koszmarne konsekwencje.

Niektórzy kierowcy, w tym autor tego niecodziennego nagrania zatrzymali swoje pojazdy, by nie kumulować skali tego incydentu. Kilku zmotoryzowanych zignorowało porady bądź też za późno na nie zareagowały, przez co kompletnie zniszczyły swoje samochody.

Mężczyzna prawie stracił swoje życie. Musiał aż dwukrotnie walczyć o przetrwanie, skutecznie unikając rozpędzonych aut. Sytuacja wygląda, jakby była wycięta z filmu akcji, a ofiarny obywatel był jego głównym bohaterem.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Oglądając wideo z kamerki zamontowanej wewnątrz jednego z pojazdów, można stwierdzić, że w karambolu brało udział kilkanaście samochodów, które swoją jazdę zakończyły na barierkach energochłonnych, bądź innych autach.

Czarny lód to niezwykle niebezpieczne zjawisko, które może występować na publicznych drogach. Może prowadzić do wielu wypadków drogowych, ponieważ jest bardzo ciężko je zauważyć. Skoki temperatur, a także opady atmosferyczne występujące na przełomie zimy i wiosny często przyczyniają się do powstania niebezpiecznych gołoledzi.

Czarny lód to nic innego jak cienka warstwa lodu zalegająca na asfalcie. Występuje ona szczególnie wtedy, gdy temperatura powietrza obniża się, a przy okazji pada śnieg lub deszcz. Zjawisko to można zaobserwować szczególnie wieczorem, kiedy to jest szczególnie niebezpieczne.

Pojawia się ono najczęściej w miejscach takich jak mosty i wiadukty, a także na odcinkach dróg nieosłoniętych od wiatru, np. tuż za ścianą lasu. W tym przypadku ogromnego pecha mieli kierowcy jednej z chińskich autostrad. Nie wiadomo dokładnie, czy w wyniku tego zdarzenia ktoś poważniej ucierpiał, jednak śmiało, można określić ten karambol mianem przerażającego.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł