ZDrogi.pl
Wypadek Dolny śląsk

Jawor 998

Trzy młode osoby zginęły w makabrycznym wypadku. Audi z wielką siłą uderzyło w przydrożne drzewo

13 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Wypadek na Dolnym Śląsku dosłownie mrozi krew w żyłach. W miejscowości Sichów samochód osobowy z wielką siłą uderzył w przydrożne drzewo. Trzech młodych mężczyzn zginęło na miejscu, a czwarty walczy o swoje życie w szpitalu.

Wypadek o poranku. Trzy młode osoby zginęły w koszmarnych okolicznościach.

Brawura, nadmierna prędkość oraz brak wyobraźni to główne aspekty, które są przyczyną koszmarnych incydentów drogowych. Niestety, ale w połączeniu z młodym wiekiem, mogą być śmiertelnie niebezpieczne. 

Bardzo przykrym potwierdzeniem tej tezy, jest przerażający incydent, do którego doszło w miejscowości Sichów na Dolnym Śląsku. Samochód osobowy z wielką siłą wjechał w przydrożne drzewo. Impet uderzenia był tak duży, że osobówka zatrzymała się kilkanaście metrów dalej.

Samochodem marki Audi podróżowały cztery młode osoby. Niestety, ale trzech mężczyzn nie miało żadnych szans na przeżycie. Czwarty z poszkodowanych walczy o swoje życie w jednym z miejscowych szpitali. 

Miejscowa straż pożarna otrzymała niepokojące zgłoszenie, o koszmarnym wypadku, około godziny 8 w sobotę. Na miejsce pojechały dwa zastępy, które miały pomóc w akcji ratunkowej - przekazał w rozmowie z TVP Info, rzecznik straży pożarnej w Jaworze kpt. Łukasz Starowicz.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Według wstępnych ustaleń policji, do tragedii doszło podczas wyprzedzania. - „Podczas wykonywania tego manewru auto marki audi, w którym jechali czterej młodzi mężczyźni, wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Trzech mężczyzn zginęło w wypadku, a czwarty w ciężkim stanie trafił do szpitala” - poinformowała aspirant szt. Monika Kaleta z dolnośląskiej policji.

Wypadek, który dosłownie mrozi krew w żyłach. Trzech młodych mężczyzn nie miało szans na przeżycie. Czwarty walczy o swoje życie w szpitalu. 

Na miejsce dramatu przybył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego do placówki medycznej. Trafił do Centrum Urazowego USK we Wrocławiu.

Według ustaleń „Super Expressu", samochodem podróżowało czterech mężczyzn w wieku ok. 20 lat.

Na drodze wojewódzkiej numer 363 w miejscowości Sichów ruch odbywa się wahadłowo. Na miejscu pracuje lokalna policja, która pod nadzorem prokuratora będzie ustalać dokładne okoliczności tego przerażającego zdarzenia.

Warto dodać, że kierując pojazdem należy pamiętać, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną. Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Polska policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność. Jak wskazują oficjalne statystyki, wysoki odsetek wypadków z udziałem młodych kierowców jest ściśle powiązana z brakiem odpowiedniego doświadczenia, stylem życia, a także skłonnością do podejmowania skrajnie ryzykownych decyzji,  zwłaszcza przez młodych mężczyzn. Ich decyzje niejednokrotnie spowodowane są błędną oceną sytuacji oraz nieumiejętnością identyfikacji zagrożeń.

Źródło: Jawor 998

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`undefinedundefined

Podobne artykuły

Kierowca citroena wjechał na plac w Albanii. Doszło do groźnej sytuacji

Aktualności

Albania. Niesamowita reakcja przechodnia. Powstrzymał niebezpiecznego kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mężczyzna próbował zatrzymać staczające się auto. Zginął pod jego kołami

Aktualności

Ojciec zginął na oczach autystycznego syna. Nieszczęśliwy splot wydarzeń - Wideo

Czytaj więcej >
Policja instrybutor

Aktualności

Zakończyła się postępowanie w sprawie "instrybutora". Policjanci poniosą konsekwencje

Czytaj więcej >
Legendarny raper DMX w ostatnią podróż wybrał się nietypowym pojazdem

Aktualności

Legendarny raper nie żyje. DMX w ostatnią podróż wybrał się wyjątkowym autem - Wideo

Czytaj więcej >
Friz stracił prawo jazdy

Aktualności

Idol nastolatków stracił prawo jazdy. Wszystko dlatego, że „policjanci go nie znali”

Czytaj więcej >
Policjanci łamali przepisy, zostali nagrani przez czytelnika trojmiasto.pl

Aktualności

Nagrał policjantów łamiących przepisy, chwilę później go zatrzymali - Wideo

Czytaj więcej >