Wypadek w Teksasie - potężny karambol na trasie
Źródło: YouTube: WKYC Channel 3

Co najmniej 9 osób zginęło w potężnym karambolu 133 pojazdów - Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
12 Lutego 2021

W potężnym karambolu, do którego doszło w czwartek w Teksasie zginęło co najmniej 9 osób. Na ten moment kolejne 65 wymaga pomocy medycznej. Poszkodowanych było znacznie więcej, ale część z nich, z lekkimi obrażeniami, została już wypuszczona do domów. Przyczyną tragedii był deszcz, który zamarzał na jezdni.

Co najmniej dziewięć osób zginęło w wypadkach samochodowych, do których doszło w czwartkowy wieczór w rejonie Dallas-Fort Worth w Teksasie, według danych CNN.

W wyniku wypadku 133 samochodów na drodze międzystanowej 35 West w Fort Worth. O ogromnym karambolu władze zostały poinformowane około godziny 6 rano. Sznur rozbitych aut ciągnął się mniej więcej przez milę (około 1.5 km).

Wypadek Teksas. Za ogromną tragedię odpowiada marznący deszcz i gromadzący się przez niego na trasie lód

Do tej pory co najmniej 65 osób potrzebowało pomocy medycznej w związku z karambolem. Liczba ta stale rośnie.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Wypadek w Teksasie. Ponad 133 pojazdów brało udział w karambolu

Na miejscu rannych zostało również czterech funkcjonariuszy, z których trzech brało udział w karambolu. Jeden z funkcjonariuszy ucierpiał już w trakcie służby na miejscu zdarzenia.

Wiele osób zostało uwięzionych w swoich pojazdach, co wymagało użycia sprzętu hydraulicznego do ich uwolnienia. Na miejscu zjawiło się ponad 80 jednostek policji, w tym jednostka ds. Wydarzeń specjalnych, która ma reagować na incydenty na dużą skalę. Na miejsce przyjechało również 13 karetek.

Osoby, które feralnego dnia podróżowały tą trasą, wskazują, że droga nie była niczym posypana. Katastrofa była tylko kwestią czasu.

Na Twitterze pojawiają się kolejne posty przedstawiające powagę sytuacji i skalę zniszczeń. W jednym z Tweetów widzimy miejsce tragedii z lotu ptaka - pokazuje to, jak wiele aut brało udział w karambolu.

Strażacy sprawdzają teraz pojazd po pojeździe, aby mieć pewność, że udało się już uwolnić wszystkich kierowców i pasażerów biorących udział w karambolu. Nawierzchnia była tak śliska, że wymagała posypania solą i piachem, aby akcja ratunkowa była w ogóle możliwa.

Jeden ze świadków zdarzenia opublikował w sieci nagranie, na którym widać potężny pojazd ciężarowy, który uderza w stojące na jezdni samochody. W stanach od lat trwa dyskusja nad tym, czy potężne osiemnastokołowce powinny uczestniczyć w normalnych ruchu drogowym. Nagranie pokazuje, jak ogromnym zagrożeniem dla aut osobowych może być rozpędzona ciężarówka.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł