ZDrogi.pl
Wypadek Rosja

rusdtp.ru

Koszmar w Dzień Kobiet. Matka z córką nie miały szans w zderzeniu z autobusem - Wideo

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Wypadek, do którego doszło na trasie Wołogda-Rostiłowo, jest po prostu przerażający. Samochód wpadł w poślizg i wjechał wprost pod autobus. Niestety, ale w wyniku tego incydentu życie straciła zarówno matka, jak i córka podróżujące osobówką.

Wypadek na jednej z rosyjskich tras. Auto wjechało wprost pod autobus. Dwie kobiety nie miały żadnych szans na przeżycie.

Nie od dziś wiadomo, że rosyjskie drogi nie mogą się pochwalić zbyt wysoką renomą. Potwierdza to koszmarny incydent, do którego doszło w poniedziałek 8 marca na trasie Wołogda-Rostiłowo. Około godziny 16.00 samochód osobowy zderzył się z autobusem. 

Według ustaleń lokalnej policji 34-letnia kobieta straciła kontrolę nad swoją kią spectra, a następnie zjechała na przeciwległy pas ruchu, wprost pod autobus. Prawdopodobnie główną przyczyną tragedii, było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

W wyniku tego przerażającego zdarzenia życie straciła zarówno kierująca osobówką, jak i jej 16-letnia córka. Aż ciężko sobie wyobrazić, że taki dramat rozegrał się w międzynarodowy Dzień Kobiet. 

fot. rusdtp.ru

Miejscowe służby poinformowały o 8 poszkodowanych osobach, które w momencie wypadku podróżowały autobusem. Wśród nich znajduje się 5-letnie dziecko. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

 Wypadek, który mrozi krew w żyłach. Dwie kobiety zginęły w dramatycznych okolicznościach.

Poniższe nagranie przedstawia ostatnie chwile ofiar tego wypadku. Widać na nim również, że warunki drogowe w powiecie Gryazovets były po prostu tragiczne. Również siła uderzenia musiała być bardzo duża, o czym świadczą uszkodzenia obu pojazdów. 

Spora część tragicznych wypadków drogowych jest także uzależniona od kilku zasadniczych czynników. Często decyduje o nich brawura, nadmierna prędkość czy też złe warunki, które panują w danym momencie na drodze.

fot. rusdtp.ru

Jak wiadomo, niesprzyjające warunki atmosferyczne wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Podczas jazdy w tak ciężkich warunkach cenne jest zachowanie większej czujności, refleksu, a przede wszystkim wyobraźni i zdrowego rozsądku.

Polska policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Złe warunki na drogach mogą prowadzić do poważnych wypadków. 

Gdy drogi są białe, pod śniegiem może znajdować się warstwa lodu, tworząca się szczególnie w miejscach zaniżonych i na terenach leśnych, znacznie zmniejszająca przyczepność kół - podkreśla st. asp. Agnieszka Zaworska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Funkcjonariusze podkreślają również, że zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu.

Nie może naruszać też porządku ruchu na drodze i narażać kogokolwiek na szkodę. Używanie pojazdu w ruchu ma również zapewniać dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania i sygnalizacji.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`undefinedundefinedundefined

Podobne artykuły

Kierowca citroena wjechał na plac w Albanii. Doszło do groźnej sytuacji

Aktualności

Albania. Niesamowita reakcja przechodnia. Powstrzymał niebezpiecznego kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mężczyzna próbował zatrzymać staczające się auto. Zginął pod jego kołami

Aktualności

Ojciec zginął na oczach autystycznego syna. Nieszczęśliwy splot wydarzeń - Wideo

Czytaj więcej >
Policja instrybutor

Aktualności

Zakończyła się postępowanie w sprawie "instrybutora". Policjanci poniosą konsekwencje

Czytaj więcej >
Legendarny raper DMX w ostatnią podróż wybrał się nietypowym pojazdem

Aktualności

Legendarny raper nie żyje. DMX w ostatnią podróż wybrał się wyjątkowym autem - Wideo

Czytaj więcej >
Friz stracił prawo jazdy

Aktualności

Idol nastolatków stracił prawo jazdy. Wszystko dlatego, że „policjanci go nie znali”

Czytaj więcej >
Policjanci łamali przepisy, zostali nagrani przez czytelnika trojmiasto.pl

Aktualności

Nagrał policjantów łamiących przepisy, chwilę później go zatrzymali - Wideo

Czytaj więcej >