Wypadek Kraków
Źródło: LoveKraków/Twitter

Tragiczny wypadek w Krakowie. 20-latka straciła życie w przerażających okolicznościach

Piotr DutkaPiotr Dutka
8 Stycznia 2021

Wypadek, do którego doszło w Krakowie może zmrozić krew w żyłach. Nastoletni mężczyzna stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i z wielką siłą wjechał w betonową konstrukcje. W wyniku tego incydentu, zginęła 20-letnia kobieta.

Wypadek w Krakowie. Młoda kobieta straciła życie w przerażających okolicznościach.

Brawura, chwila nieuwagi, nadmierna prędkość oraz nie dostosowanie jej do warunków panujących na drodze, są odpowiedzialne za spory procent tragicznych wypadków na polskich drogach.

Do takiego zdarzenia doszło 7 stycznia w Krakowie. Chwilę po północy, na ulicy Lublańskiej, samochód osobowy z wielką siłą uderzył w betonową konstrukcję.

Wstępne ustalenia policji jasno i wyraźnie wskazują, że przyczyną tej tragedii była nadmierna prędkość. Wiadomo, że na łuku drogi kierowca samochodu, 18-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni uderzając w znaki drogowe, a następnie w betonową konstrukcję estakady.

Niestety, ale w wyniku tego zdarzenia życie straciła 20-letnia pasażerka. Zginęła na miejscu. Kierowca oraz druga pasażerka pojazdu nie doznali poważniejszych obrażeń.

Staruszek wjechał pod rozpędzoną ciężarówkę. Zginął w tragicznych okolicznościach - WideoStaruszek wjechał pod rozpędzoną ciężarówkę. Zginął w tragicznych okolicznościach - WideoCzytaj dalej

Wypadek, który mrozi krew w żyłach. Samochód osobowy wbił się w betonową konstrukcję estakady.

Policja pod nadzorem prokuratora rozpocznie szczegółowe śledztwo, które ustali dokładne przyczyny tej tragedii.

Wiadomo, że w momencie zdarzenia, kierujący pojazdem był trzeźwy. Funkcjonariusze, którzy byli obecni na miejscu zdarzenia, zabezpieczyli monitoring, który będzie przydatnym dowodem podczas prowadzonego śledztwa. Młody kierowca stracił swoje prawo jazdy.

Niestety, ale nie był to jedyny tragiczny wypadek, który miał miejsce w naszym kraju w ostatnim czasie. Wypadek na starej drodze krajowej nr 7. Doszło do zderzenia dwóch busów - wskutek zdarzenia ucierpiało 10 osób, a dwie nie żyją.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł