Wypadek busa poczty polskiej
Źródło: Facebook: Nasz Szydłowiec

Tragiczny wypadek busa Poczty Polskiej. 2 osoby nie żyją, 10 poszkodowanych

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
1 Stycznia 2021

Wypadek na starej drodze krajowej nr 7. Doszło do zderzenia dwóch busów - wskutek zdarzenia ucierpiało 10 osób, a dwie nie żyją. Droga była zablokowana - ruch przekierowano na drogę serwisową nowej DK 7,

W gminie Szydłowiec na Mazowszu zderzyły się dwa busy. Jeden z pojazdów należy do Poczty Polskiej. Wskutek wypadku zginęły 2 osoby, a 10 zostało poszkodowanych. Na miejscu zjawiła się straż pożarna i 12 karetek pogotowia ratunkowego.

- Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w czwartek po południu k. Szydłowca (Mazowieckie). Zderzyły się dwa busy, którymi podróżowało w sumie kilkanaście osób – poinformowała rzeczniczka mazowieckiej policji Katarzyna Kucharska.

Wypadek busa poczty polskiej

Wypadek busa poczty polskiej. Wielu poszkodowanych

Do wypadku doszło w okolicy miejscowości Zdziechów na starej Drodze Krajowej nr 7.

Samochody leżały na poboczu, ruch został przekierowany na drogę serwisową nowej DK 7. Policja ustala okoliczności i przyczyny wypadku.

18-latek rozbił się BMW serii 7. Jedna osoba poważnie ranna18-latek rozbił się BMW serii 7. Jedna osoba poważnie rannaCzytaj dalej

To niejedyny wypadek z udziałem busa firmy dostarczającej przesyłki. 4 grudnia pisaliśmy o tragicznym w skutkach zdarzeniu we Wrzącej.

Kierowca firmy kurierskiej wjechał pod szynobus. Maszynista nie miał szans zatrzymać składu - 25-letni kurier zmarł na miejscu. Pomocy próbowali mu udzielić pasażerowie pociągu oraz przybyli na miejsce ratownicy. Obrażenia kierowcy były zbyt poważne.


W czwartek, 3 grudnia, doszło do tragicznego w skutkach wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym we Wrzącej pod Trzcianką. 25-letni kierowca firmy kurierskiej wjechał autem prosto pod szynobus. Mężczyzna zginął na miejscu.

Wypadek we Wrzącej. Kurier wjechał pod szynobus.

Do wypadku doszło w czwartek, 3 grudnia, około godziny 15.20. Z nieoficjalnych informacji wynika, że 25-letni mieszkaniec powiatu pilskiego wpadł Fiatem Ducato w poślizg podczas hamowania. Nie zdołał opanować samochodu i wjechał prosto pod szynobus. Maszynista nie miał szans zatrzymać się przed busem.

25-letni kierowca firmy kurierskiej zginął na miejscu. Siła uderzenia wyrzuciła go na zewnątrz pojazdu. Pociąg, z którym się zderzył, jechał z Chojnic do Krzyża Wlkp. Nikt z pasażerów nie ucierpiał.

Wypadek kuriera we Wrzącej

Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnych z JRG w Trzciance i OSP Biała. Dojechały też zastępy z JGR nr 1 Piła. Na miejscu zdarzenia był również dowódca jednostki z Trzcianki.
- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia - mówi Artur Kłos, rzecznik czarnkowskiej straży pożarnej.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł