Wypadek województwo dolnośląskie
Źródło: PiraciDrogowi.pl

Staruszek wjechał pod rozpędzoną ciężarówkę. Zginął w tragicznych okolicznościach - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
5 Stycznia 2021

Wypadek, który miał miejsce w Czerwonej Wodzie w województwie dolnośląskim jest po prostu przerażający. 87-letni kierowca Fiata Cinquecento wymusił pierwszeństwo przejazdu i wjechał wprost pod koła ciężarówki. Niestety, ale życia seniora nie udało się uratować. Powodem tej wielkiej tragedii mogła być gęsta mgła, która ograniczała widoczność.

Wypadek, który dosłownie mrozi krew w żyłach. 87-latek wjechał pod rozpędzoną ciężarówkę. Nie miał żadnych szans na przeżycie.

Niestety, ale czasami brak odpowiedniego skupienia, ale także słabe warunki atmosferyczne mogą doprowadzić do wielkiej tragedii. W takich momentach bardzo ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności, która może uratować życie.

Niestety, ale w tym konkretnym przypadku zdecydowanie jej zabrakło. 87-letni kierowca Fiata Cinquecento wyjechał na ruchliwą drogę, wprost pod koła rozpędzonej ciężarówki.

Do tego przerażającego wypadku doszło na skrzyżowaniu w miejscowości Czerwona Woda w gminie Węgliniec w województwie dolnośląskim.

Poniższe nagranie klarownie przedstawia całą sytuację. Widać na nim, że kierowca zatrzymuje się na skrzyżowaniu i ustąpił pierwszeństwo przejazdu samochodowi jadącemu z prawej strony.

Policjanci zatrzymali kierującą, która jechała bez świateł. Tego się nie spodziewalPolicjanci zatrzymali kierującą, która jechała bez świateł. Tego się nie spodziewalCzytaj dalej

Niestety, ale wkrótce potem, dodał gazu wjeżdżając na główną trasę w nieodpowiednim momencie. Finalnie doszło do zderzenia z samochodem ciężarowym, jadącym prawidłowo. Kierowca ciężarówki chciał ratować sytuację, ale niestety nie zdążył wyhamować swojego pojazdu.

Wypadek zakończył się tragedią. Starszy mężczyzna nie miał szans na przeżycie. Zginął na miejscu.

Bardzo istotnym czynnikiem, który przyczynił się do tego przerażającego zdarzenia, była gęsta mgła. Mogła ona skutecznie ograniczyć widoczność, co w konsekwencji doprowadziło do zderzenia dwóch pojazdów.

źródło: PiraciDrogowi.pl

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na polskich drogach. Okres zimowy generuje wiele niebezpieczeństw, które na każdym kroku czyhają na nieuważnych kierowców.

Niestety, ale nie jest to jedyny tragiczny wypadek, który miał miejsce w naszym kraju w ostatnich dniach. W miejscowości Sulmów 18-latek spowodował tragiczny wypadek w którym zginęła jego rówieśniczka.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł