Policja ścigała Mercedesa
Źródło: PiraciDrogowi.pl

Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją 600-konnym Mercedesem. Pędził ponad 200 km/h - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
5 Stycznia 2021

Policja ścigała prawdziwego pirata drogowego. Swoim 600-konnym Mercedesem pędził ponad 200 km/h, stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna miał jednak na sumieniu zdecydowanie więcej. W momencie zatrzymania okazało się, że znajduje się pod wpływem alkoholu.

Policja trafiła na prawdziwego pirata drogowego. Pędził swoim Mercedesem ponad 200 km/h.

Niestety, ale polskie drogi obfitują w sporą liczbę piratów drogowych, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego. Otwocka policja miała do czynienia z prawdziwym szaleńcem, który siał postrach na publicznej trasie.

W jedną z listopadowych niedziel, patrol otwockiej policji natrafił na kierowcę, który nagminnie łamał przepisy ruchu drogowego. Mundurowi zainteresowali się mężczyzną w sportowym Mercedesie i jak się później okazało, było warto.

Na jednym z odcinków poza terenem zabudowanym, funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości. Gdy spojrzeli na radar byli zaskoczeni. Mężczyzna pędził 188km/h. Jest to jednoznaczne z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 118 km/h.

Policjanci postanowili gonić niebezpiecznego pirata. Kolejny pomiar znów udowodnił kolejne złamanie prawa przez kierowcę mercedesa w terenie zabudowanym. Mężczyzna jechał aż 115 km/h co wiązało się z przekroczeniem prędkości o 65 km/h.

Pomógł zatrzymać pijanego kierowcę. 22-latek potrzebuje teraz pomocyPomógł zatrzymać pijanego kierowcę. 22-latek potrzebuje teraz pomocyCzytaj dalej

Policja spotkała prawdziwego rekordzistę. Kierowca masowo łamał przepisy ruchu drogowego. Grożą mu surowe konsekwencje.

Finalnie policjantom udało się zatrzymać uciekiniera. Okazało się, że za kierownicą siedzi 45-letni mieszkaniec Warszawy. Policyjna kontrola wykazała również, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. W jego organizmie wykryto 0.5 promila alkoholu.

Właściciel sportowego Mercedesa od razu stracił swoje prawo jazdy, co bardzo mocno go zdziwiło. Dodatkowo czekają go znacznie poważniejsze konsekwencje.

Mężczyzna usłyszy zarzut prowadzenia Mercedesa pod wpływem alkoholu. Odpowie również za szereg złamanych przepisów ruchu drogowego. Przypominany, że za jazdę w stanie nietrzeźwości mogą grozić aż 2 lata pozbawienia wolności.

Źródło: PiraciDrogowi.pl

Niestety, ale nie jest to jedyny przykład kuriozalnego zachowania na polskich drogach. Motocyklista potrącił policjanta na służbie. Nie zatrzymał się do rutynowej kontroli.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł