Wypadek Złaków Kościelny
Źródło: KP PSP w Łowiczu

Koszmar na drodze. Kierowca BMW wjechał w grupę pieszych. Wracali z pogrzebu

Piotr DutkaPiotr Dutka
5 Stycznia 2021

Wypadek, do którego doszło w w województwie łódzkim jest po prostu przerażający. Nie żyją dwaj mężczyźni, którzy zostali potrąceni przez osobowe BMW. Grupka osób poszkodowana w wyniku tego zdarzenia wracała z pogrzebu.

Wypadek, który zakończył się ogromną tragedią. Zginęło dwóch mężczyzn potrąconych przez osobowe BMW.

Do tego niezwykle dramatycznego zdarzenia doszło we wtorek 5 stycznia w Złakowie Kościelnym (gmina Zduny) w województwie łódzkim. Około godziny godziny 15:00 kierujący osobowym BMW wjechał w grupkę mężczyzn wracających z pogrzebu.

Dwóch z nich zginęło na miejscu zdarzenia. Pozostali zostali poszkodowani. Służby ratunkowe, które przyjechały na miejsce tragedii, bardzo szybko przystąpiły do reanimacji.

Wiadomo, że na miejscu zdarzenia zjawiło się aż osiem wozów straży pożarnej, służby medyczne oraz funkcjonariusze policji.

Poszkodowani mężczyźni szli chodnikiem przy drodze w Złakowie Kościelnym (województwo łódzkie). W wyniku dramatycznego incydentu życie stracił 47-latek z Łowicza oraz 64-latek mieszkający w powiecie łowickim.

Staruszek wjechał pod rozpędzoną ciężarówkę. Zginął w tragicznych okolicznościach - WideoStaruszek wjechał pod rozpędzoną ciężarówkę. Zginął w tragicznych okolicznościach - WideoCzytaj dalej

Pozostali dwaj piesi w wieku 65 lat i 53 lat zostali przetransportowani do szpitali w Łowiczu i Łodzi.

Wypadek w województwie łódzkim. Kierowca BMW wjechał w grupkę osób. Zginęło dwóch mężczyzn.

- Auto osobowe wjechało w grupkę czterech mężczyzn stojących na drodze. Jedna osoba zginęła na miejscu, a druga zmarła w trakcie przeprowadzania resuscytacji. Natomiast dwie osoby są ranne - przekazał mł. bryg. Jędrzej Pawlak z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Łodzi.

- Dwie osoby nie żyją, a dwie osoby są ranne. Poszkodowani są przytomni, mają urazy kończyn dolnych. Kierowca pojazdu nie ma obrażeń - dodał rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej.

Do tej ogromnej tragedii doprowadził 25-letni mieszkaniec powiatu łowickiego, który z nieustalonych przyczyn z impetem wjechał w grupkę ludzi.

Zaraz po zatrzymaniu został on poddany badaniom krwi, które wyjaśnią czy w momencie zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Najprawdopodobniej był trzeźwy.

Kierowca BMW został zatrzymany przez policję. Na miejscu zdarzenia pracowały służby mundurowe pod nadzorem prokuratora. Będą one wyjaśniać przyczyny tej gigantycznej tragedii.

Niestety, ale nie był to jedyny tragiczny incydent drogowy, który miał miejsce w naszym kraju w ostatnich dniach. W Lublinie, Kierowca Audi zdemolował kilka samochodów, a powinien być na kwarantannie

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł