BMW w lubelskiej policji
Źródło: Lubelska Policja

Kierowco, miej się na baczności. Nowe, piekielnie szybkie BMW zasiliły policyjną flotę

Piotr DutkaPiotr Dutka
5 Stycznia 2021

BMW w policyjnej flocie ma skutecznie wyeliminować problem piratów drogowych, nękających publiczne drogi. Pojazdy wyposażone w nowoczesne technologie oraz mogące poszczycić się świetnymi osiągami, trafiły do Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Możliwości nowych wozów rozbudzają wyobraźnię i skutecznie ukrócą zapędy niektórych kierowców.

BMW dostarczyło nowe, piekielnie mocne radiowozy. Piraci drogowi z Lubelszczyzny muszą mieć się na baczności.

Nie od dziś wiadomo, że piraci drogowi to poważny problem polskich dróg. Niestety, ale ich zachowanie bardzo często prowadzi do niebezpiecznych sytuacji, które zagrażają innym uczestnikom ruchu drogowego.

Nowe, rewolucyjne radiowozy, trafiły do Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Od teraz na drogach tego regionu będzie trzeba szczególnie uważać. Policjanci z grupy SPEED posiadają ciekawe narzędzia, dzięki którym karanie kierowców będzie proste i przyjemne.

Na lubelskie drogi wyjadą nieoznakowane BMW. Służbę rozpoczną m.in. MW 330e XDrive plug-in czy też w 100 procentach spalinowe BMW 330i xDrive.

Zarówno model hybrydowy, jak i spalinowy oferują pokaźną moc 252 KM. W tej pierwszej wersji dostępny jest również specjalny tryb XtraBoost. Dodaje on bonusowe 40 KM, przez 10 następnych sekund, dzięki czemu całkowita moc radiowozów zwiększa się do 292 KM.

Pomógł zatrzymać pijanego kierowcę. 22-latek potrzebuje teraz pomocyPomógł zatrzymać pijanego kierowcę. 22-latek potrzebuje teraz pomocyCzytaj dalej

BMW wyposażyło Lubelską Komedę Wojewódzką w nowoczesne radiowozy. Od dziś walka z piratami jest zdecydowanie łatwiejsza.

Warto podkreślić, że wszystkie radiowozy są wyposażone w napęd na cztery koła, dzięki czemu żadne warunki pogodowe nie będą im straszne. Prędkość maksymalna wersji hybrydowej wynosi 230 km/h, natomiast w pełni spalinowa 330i może pochwalić się aż 250 km/h.

Nowe radiowozy rozwiążą również istotny problem piratów drogowych, wyposażonych w tzw. antyradary. Nowe radiowozy eliminują ten problem, ponieważ na ich pokładzie będą dostępne polskie Videorapidy 2a, które nie wytwarzają fal, które są wykrywane przez antyradary.

Radary, które zostały zamontowane w nowych radiowozach mają również specjalny tryb nocny, dzięki któremu nie zostaną one oślepione światłami samochodów z przeciwległego pasa ruchu.

Warto podkreślić, że pojazdy będą wyposażone w specjalną funkcję, która będzie skutecznie karać kierowców łamiących prawo. Wideorejestratory będą mogły wykryć korzystnie z telefonu podczas jazdy, czy też brak zapiętych pasów.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł