Wypadek z udziałem Seniora.
Źródło: AutemSzanujeZasady

Dziadek przekroczył wszelkie granice. Spowodował wypadek po czym pojechał do domu - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
3 Stycznia 2021

Wypadek, który został zarejestrowany za pomocą wideorejestratora, przechodzi ludzkie pojęcie. Starszy mężczyzna spowodował kolizję podczas wyprzedzania. Niestety, ale ten manewr nie został przez niego przeprowadzony w odpowiedni sposób i zakończył się kraksą. Szokujące jest jednak późniejsze zachowanie seniora, który po oględzinach swojego auta, zbiegł z miejsca zdarzenia.

Wypadek z dziadkiem w roli głównej. Ten senior przeszedł samego siebie. Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.

Złe decyzje oraz nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny tragicznych wypadków na polskich drogach. Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że ich błędy za kierownicą mogą mieć koszmarne konsekwencje.

Idealnym przykładem jest pewien starszy Pan, który postanowił popisać się umiejętnościami wyprzedzania. Niestety, ale manewr nie został wykonany prawidłowo, w konsekwencji czego doszło do kolizji. Warto podkreślić, że incydent miał miejsce w Szczecinie na ulicy Kolumba.

Opel Astra prowadzony przez staruszka, był pchany przez kilkadziesiąt metrów. Jednak nie sam fakt zderzenia, co późniejsze wydarzenia, są w tej sytuacji kuriozalne.

Wypadek w Szczecinie. Senior spowodował kolizję i jak gdyby nigdy nic odjechał z miejsca zdarzenia.

Po uświadomieniu sobie, że wyprzedzanie nie było zbyt dobrym pomysłem, postanowił zaparkować samochód na poboczu i wymienić parę zdań z poszkodowanym kierowcą. Jak się potem okazało, była to jedynie zasłona dymna.

Rozgoryczony staruszek wysiadł z samochodu i rozpoczął oględziny uszkodzonego pojazdu. Najwyraźniej stwierdził, że uszkodzenia nie są zbyt duże i śmiało można wracać do domu.

Jak pomyślał, tak zrobił. Nie zwrócił nawet uwagi na mężczyznę, który chciał wyjaśnić tą sytuację. Wcisnął gaz i odjechał w siną dal.

Warto podkreślić, że za ten wyczyn czekają go spore konsekwencje. Wyprzedzanie na oznakowanym przejściu dla pieszych jest równoważne z 200 zł mandatu oraz 10 punktami karnymi. Staruszek ma na swoim koncie również inne wykroczenia, które skumulują się na pokaźną karę.

Niestety, ale nie jest to jedyny incydent z udziałem starszej osoby w ostatnim czasie. Inny senior również przeszedł samego siebie. Jechał pod prąd ruchliwą drogą ekspresową

Źródło: AutemSzanujeZasady

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł