Wypadek - pickap zepchnął Subaru ze zbocza
Źródło: Carscoops

Ciężarówka uderzyła w Subaru na śliskiej drodze. Oba pojazdy spadły w przepaść - Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
2 Lutego 2021

Wypadek w Utah. Pickup wpadł w poślizg i uderzył w jadące z naprzeciwka Subaru. Oba auta spadły ze zbocza i wpadły do pobliskiej rzeki. Ruch na trasie został wstrzymany na około cztery godziny. W tym czasie wszyscy kierowcy byli unieruchomieni do czasu wydobycia ofiar z pojazdów i wyciągnięcia aut z rzeki.

Pięć osób zostało rannych po wypadku w Big Cottonwood Canyon w stanie Utah, do którego doszło 24 stycznia. Cały incydent został zarejestrowany przez kamerkę samochodową we wnętrzu jednego z przejeżdżających obok pojazdów.

Film pokazuje dużego pickupa jadącego pod górę, który wpada w poślizg na łagodnym zakręcie. Kierowca taranuje Subaru jadące w przeciwnym kierunku, popychając je w dół pokrytego śniegiem nasypu.

Wypadek w Utah. Droga była zamknięta przez cztery godziny

Według KSLTV oba pojazdy zsunęły się do rzeki poniżej. Służby szybko przybyły na miejsce zdarzenia i na kilka godzin zamknęły drogę w obu kierunkach.

W wypadku ucierpiało pięć osób, które zostały przetransportowane do pobliskiego szpitala. W tym czasie rozpoczął się żmudny proces usuwania pojazdów z rzeki. Ekipy ratownicze musiały użyć dwóch lawet, aby podciągnąć jeden z pojazdów.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Wypadek. Władze uznały, że ważniejsze jest wydobycie wraków z rzeki niż przepuszczenie innych kierowców

W rozmowie z KSLTV zdradzono, że priorytetem było usunięcie pojazdów z rzeki, aby uniknąć zanieczyszczenia zlewni. Dopiero później władze wznowiły ruch na drodze.

Jedną z osób, która utknęła na drodze z powodu wypadku, był Justin Manikowski. Mężczyzna utknął w swoim samochodzie ze swoją dziewczyną i trójką małych dzieci na kilka godzin, gdy ekipy pracowały nad usunięciem dwóch pojazdów.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł