ZDrogi.pl > Na drogach > Wymijając auto, zauważył na drodze kobietę. Niestety było już za późno
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:06

Wymijając auto, zauważył na drodze kobietę. Niestety było już za późno

81-latka potrącona przez rozpędzone Subaru
Materiały Policyjne

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę (1 grudnia) na drodze gminnej w miejscowości Pożdżenice (okolice Bełchatowa). Wymijający inne auto kierowca w ostatniej chwili zauważył kobietę prowadzącą poboczem rower.

Niestety zbyt późno. Rozpędzony pojazd wjechał w 81-latkę, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do tego groźnego zdarzenia doszło w Pożdżenicach (1 grudnia) tuż po godzinie 16:00. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że do potrącenia doszło na nieoświetlonym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym.

- 72-letni kierowca samochodu marki Subaru Forester, jadąc w kierunku miejscowości Sobki, potrącił 81-letnią pieszą prowadzącą rower. Z relacji kierowcy wynika, że do zdarzenia doszło w trakcie manewru wymijania z innym pojazdem. Pieszą zauważył w ostatniej chwili, gdyż nie posiadała żadnych elementów odblaskowych. Rower, który kobieta prowadziła, również nie posiadał oświetlenia - informuje nadkom. Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Jak podaje policja, kierowca subaru był trzeźwy. 81-letnia kobieta, z obrażeniami ciała, trafiła do bełchatowskiego szpitala. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, pojazdów oraz zabezpieczyli ślady. Pod nadzorem prokuratury policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: se.pl