ZDrogi.pl > Katalog pojazdów > Wyjątkowy mercedes trafił na sprzedaż. Kierowca wcześniej wpadł za jazdę pod wpływem
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:05

Wyjątkowy mercedes trafił na sprzedaż. Kierowca wcześniej wpadł za jazdę pod wpływem

Wyjątkowy mercedes trafił na sprzedaż. Ma mroczną historię
Screen z aukcji na sprzedajemy.pl

Mercedes klasy E W210 może być wam znany głównie z ulic większych miast, gdzie notorycznie wykorzystywany był w roli taksówki. Budyniowy kolor to wciąż znak charakterystyczny wielu egzemplarzy, które jeżdżą po polskich drogach.

Egzemplarz, który jest bohaterem artykuły, wyróżnia się dość... ekscentrycznymi dodatkami, które wyglądają, jakby doklejane były kompletnie losowo. Właściciel doczepiał do nadwozia (i nie tylko) chyba wszystko, co udało mu się upolować w hipermarkecie na stoisku „motoryzacja".

Ciężko nazwać to, co zrobił tuningiem... ale najważniejsze, że podobało się właścicielowi. Dlaczego więc postanowił sprzedać tak dalece spersonalizowane auto? Przestało mu się po prostu podobać? Skądże... powód najprawdopodobniej był zupełnie inny. Na początek przyjrzyjmy się jednak tej wyjątkowej okazji.

>
>

To srebrny mercedes klasy E typoszeregu W210 w wersji kombi. Pod maską ma wielce pożądany silnik 290 TD, który najprawdopodobniej przeżyłby nas wszystkich. Właściciel nie ograniczył się w „tuningu” wyłącznie do karoserii pojazdu i upust fantazji dał również pod maską i we wnętrzu auta.

Dlaczego postanowił pozbyć się swojej „perełki"? Najprawdopodobniej przez wyczyn, którego „dokonał” w sierpniu tego roku.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Popełnił błąd, ale postanowił ponieść konsekwencje. To niestety rzadkość

Kierowca mercedesa w sierpniu został zatrzymany przez policję, gdy prowadził na podwójnym gazie. Ci nie mieli litości i ukarali go mandatem. Konsekwencje były jednak poważniejsze, gdyż groziło mu nawet do 2 lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na trop wpadł znany YouTuber i dziennikarz motoryzacyjny - Tymon Grabowski (szerzej znany jako Złomnik).

>

Obstawiamy, że mężczyzna żegna się z samochodem, ponieważ nie może już wsiąść za kółko. W tym wszystkim jednak jest jednak dobra wiadomość - choć popełnił błąd, to kierowca postanowił zastosować się do orzeczenia Sądu. Niestety wielu kierowców z zakazem prowadzenia pojazdów dalej wsiada za kółko... i niestety dalej pije.

W pewnym sensie więc można tego kierowcę pochwalić, że postanowił ponieść konsekwencje swojego zachowania.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: autoblog.pl

Powiązane