ZDrogi.pl
Porsche 918 uderza 911

Youtube.com AdamC3046

Wielka Brytania. Warte 5 mln zł Porsche 918 uderza tyłem w Porsche 911 - Wideo

22 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Porsche 918 to niewątpliwie jeden z szybszych i droższych samochodów świata. W takich autach nawet drobna stłuczka może być kosztowna. Właściciel tego egzemplarza mógł sporo stracić przez swoją nieuwagę.

Porsche 918 wyglądało, jakby właśnie parkowało, ale jak wynika z relacji autora filmu, właściciel po prostu nie zauważył, że się stacza. Dziwne jednak, że nie zareagował. W końcu tak drogi i luksusowy samochód na pewno ma czujniki parkowania i dał sygnał kierowcy o zbliżającej się przeszkodzie.

Porsche 918 uderzyło w 911

Jednak jakimś dziwnym trafem, kierowca Porsche 918 "zaspał" i wylądował tylnym zderzakiem na modelu 911. Właściciel uderzonego auta, sekundy przed kolizją wyskoczył z samochodu, próbując ostrzec właściciela 918. Niestety, nieco się spóźnił.

Do poważnych szkód nie doszło, zresztą prędkość była minimalna. Co najwyżej 911 skończyło z wygiętą tablicą rejestracyjną, a 918 z porysowanym zderzakiem, co pewnie załatwi pasta polerska. Gorzej gdyby uszkodził się np. jakiś element z włókna węglowego.

Jak pisze autor nagrania, nowy właściciel Porsche 918 nie był jeszcze przyzwyczajony do swojego auta, więc zwyczajnie nie zauważył, że się starcza. Wiadomo również, że żadne z aut nie zostało uszkodzone, ale właściciele obu Porsche żartują między sobą, że był to "poważny wypadek" w nawiązaniu do wielu podobnych nagrań z drogimi autami.

Mógł uszkodzić auto za 5 mln zł. Lepiej potraktować to jako lekcję

Z nagrania płynie jednak ważna lekcja. Nawet jeśli się nie poruszamy się Porsche 918, uważnie obserwujmy otoczenie. Czasem warto zaciągnąć hamulec ręczny. Natomiast stojąc w korku, obserwujmy czy się nie staczamy, a jeśli tak to po prostu przytrzymajmy pedał hamulca nogą.

Nie musimy mieć Porsche za niemal milion euro (niecałe 5 mln zł), żeby ponieść straty w razie stoczenia się z pojazdu. Jeśli uderzymy w inne auto i spowodujemy w ten sposób szkody, będziemy musieli za to zapłacić. Oczywiście przy niskich szkodach kierowcy zwykle dogadają się na pieniądze do ręki, żeby nie mieć później problemów ze stawkami ubezpieczenia.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: AdamC3046

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >