Wideo - Przeciął trzy pasy ruchu
Źródło: zDrogi.pl

Wideo - Przeciął trzy pasy, wyjeżdżając z IKEA w Krakowie. Wjechał wprost przed BMW

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
27 Sierpnia 2020

Wideo przedstawia, jak bezmyślnie jeżdżą niektórzy kierowcy. Warto na drodze pamiętać, że nie jesteśmy sami. Nawet jeśli jedziemy zgodnie z przepisami może dojść do niebezpiecznej sytuacji z winy innych użytkowników drogi.

W Krakowie doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia, które spowodowała bezmyślność jednego z kierowców. Samochód opuszczający parking przy sklepie IKEA, zrobił to tak nieudolnie, że wyjechał na wprost pod prawidłowo jadące BMW.
Kierowca planował po włączeniu się do ruchu skręcić w lewo, dlatego próbował szybko przeciąć dwa pasy ruchu. Docelowo chciał od razu wjechać na trzeci „do skrętu".

Wideo przedstawia JAK NIE NALEŻY zachowywać się na drodze.

Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemściłWideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemściłCzytaj dalej

W tej sytuacji trudno winić kierowcę BMW. Jechał prawidłowo, a przed niego nagle wyjechał inny pojazd, który wyłonił się nagle spomiędzy samochodów na prawym pasie.
Kierowca powinien najpierw włączyć się do ruchu, ustawić pojazd w kierunku jazdy, a następnie sygnalizując zmianę kierunku pomału zmieniać pasy ruchu. Niestety postąpił inaczej.

Wideo. Tym razem kierowca BMW nie zawinił.

Zobacz także:

1. Wideo - Tragiczny wypadek. Cysterna spadła z wiaduktu po zderzeniu z Oplem Corsą
2. Rozpoznał na ulicy swoje skradzione auto. Ruszył w pościg, pomogła mu policja
3. Jeździsz sprowadzanym autem? Możesz zapłacić 100 zł mandatu - Wielu kierowców nieświadomie łamie przepisy
4. Kierowco, miej się na baczności. Już nie tylko policja będzie mogła kontrolować kierowców. MON przedstawił projekt nowej ustawy
5. Kierowco, unikaj tych stacji paliw. UOKiK ujawnił, że „chrzczą” paliwo
6. Mężczyzna w wypadku stracił żonę i trójkę małych dzieci. Sprawca nie pójdzie do więzienia

Następny artykuł