Wideo - pościg za pijanym 19-latkiem
Źródło: YouTube: KOMENDA MIEJSKA POLICJI GDAŃSK

Film z pościgu. Pijany 19-latek może zostać oskarżony o napaść na policjanta

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
25 Września 2020

Wideo przedstawia pościg ulicami Gdańska za pijanym 19-latkiem. Mężczyzna może usłyszeć zarzuty za czynną napaść na funkcjonariusza, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, prowadzenie pojazdu bez uprawnień i jazdę pod wpływem alkoholu.

Wideo z pościgu. Na nagraniu widać, jak policjant próbuje wyciągnąć kierowcę z auta, a ten próbuje uciec i wymija blokujący mu drogę radiowóz.

Pijany 19-latek uciekał ulicami Gdańska, funkcjonariusze dorwali go, gdy wjechał w zaparkowane auta.

Niecodzienna przeróbka Daewoo Matiza na... minikoparkę - WideoNiecodzienna przeróbka Daewoo Matiza na... minikoparkę - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Zaproponował łapówkę, aby nie być badanym alkomatem. Był trzeźwy

Na ulicy Adamowicza w Gdańsku kierowca Renault jechał bez włączonych świateł. Ponieważ był już późny wieczór, auto od razu zwróciło uwagę policjantów. Dwóch funkcjonariuszy drogówki skończyło już służbę, ale postanowili ruszyć za pojazdem.

Chwilę później zobaczyli, jak kierowca Renault przejeżdża przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Ponadto miał duże problemy z utrzymaniem samochodu na pasie ruchu. Policjanci byli już niemal pewni, że mężczyzna jest pijany.
Na miejsce wezwano radiowóz. Na widok policjantów kierowca Renault przyspieszył.

Wideo. Rozpoczął się pościg. 19-latek nie dawał za wygraną.

Okazało się, że kierowca Renault był pijany i nie miał prawa jazdy. W organizmie miał niemal 1,5 promila alkoholu.
Grozi mu do pięciu lat więzienia. Zostanie oskarżony o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i jazdę pod wpływem alkoholu. 19-latek może też odpowiedzieć za czynną napaść na policjanta.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Masz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiMasz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiCzytaj dalej

Następny artykuł