Wideo - zgubił holowane auto
Źródło: YouTube: Warszawa News

Wideo - Holowanie przy 120/h na autostradzie, zgubienie ciągniętego auta i brak kierunków

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
16 Września 2020

Wideo przedstawia skandaliczne zachowanie kierowcy, który jadąc autostradą złamał szereg podstawowych zasad ruchu drogowego. Jakby tego było mało, w trakcie swojego szaleńczego wybryku... zgubił holowane auto!

Skandaliczne zachowanie kierowcy czerwonego dostawczaka na jednej z polskich autostrad.

Wideo przedstawia samochód, który jadąc autostradą holuje Toyotę Celicę. Jest to niezgodne z przepisami, ale to nie jedyny "grzech" kierującego zespołem pojazdów.

Stracił swoje prawo jazdy w rekordowym tempie. Policja surowo ukarała młodego pirata drogowegoStracił swoje prawo jazdy w rekordowym tempie. Policja surowo ukarała młodego pirata drogowegoCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Nagranie zarejestrowano w sobotę 12 września. Około godziny 15.30 autor jechał autostradą A2 w kierunku Warszawy. Przed węzłem Konotopa zastał wyprzedzony przez auto dostawcze, które ciągnęło na holu samochód osobowy. Na pojeździe holowanym nie było nawet trójkąta ostrzegawczego. Chwilę później oba pojazdy zmieniły pas bez sygnalizowania tego manewru.

Pamiętajmy, że na autostradzie holowanie jest dozwolone jedynie przez pojazdy, które są do tego przeznaczone. Kierujący czerwonym dostawczakiem kompletnie się tym nie przejmował. Co gorsza, holując inny pojazd pozwalał sobie, m.in. na wyprzedzanie bez użycia kierunków, czy jazdę lewym pasem. Znacznie też przekroczył "rozsądną" prędkość - według świadków "holownik" gnał około 120 km/h. To znacznie więcej niż rozsądne 60 km/h...

W pewnym momencie hol się zerwał, a czerwony dostawczak zatrzymał się dopiero półtora kilometra dalej. Pasażerowie auta jakby nie zauważył, że Toyota się odczepiła - wyjaśnia autor nagrania w rozmowie z TVN 24.

- Panowie w aucie wyglądali, jakby w ogóle nie przejęli się sytuacją, wydawali się wręcz ubawieni.

Wideo opublikowano na kanale YouTube: Kontakt24. Przesłane zostało przez jednego z czytelników TVN 24.pl

Zobacz także w naszych serwisach:

HYPERBOOK GTR czyli potężna maszyna do gier - TEST I RECENZJA

 

Następny artykuł