ZDrogi.pl > Aktualności > Ukradł rower ojca Mateusza. Złodziej szybko wpadł w ręce policji
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:04

Ukradł rower ojca Mateusza. Złodziej szybko wpadł w ręce policji

Ukradł rower ojca Mateusza. Może skończyć za kratkami
Photo by Jacek Dylag on Unsplash

Do niesłychanie zuchwałej kradzieży doszło w Lubinie. Z jednego z pomieszczeń gospodarczych domu zakonnego skradziono rower księdza Mateusza. Sprawcę ujęto już dzień później.

Rower porzucono przy skwerze Walerka. Policjanci otrzymali zawiadomienie o porzuconym jednośladzie, ale nie było niestety żadnych świadków, którzy mogliby cokolwiek powiedzieć o sprawcy kradzieży. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania.

Już dzień później dzielnicowi ustalili, że porzucony rower może należeć do księdza jednej z lubińskich parafii. Ich podejrzenia szybko się potwierdziły. Okazało się, że kilka dni wcześniej z pomieszczenia gospodarczego domu zakonnego skradziono dwa rowery.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Rower ojca Mateusza się odnalazł

Jeden z nich należał do księdza Mateusza. Odnaleziony rower oddano prawowitemu właścicielowi. Jego wartość oszacowano na blisko 2 tys. zł.

Dzień później policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za tę kradzież. Okazał się nim 29-letni mężczyzna, który trafił do policyjnej celi. Za to przestępstwo grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności - podaje KWP we Wrocławiu.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: o2.pl

Powiązane