Traktor jechał bez kierowcy. Ten był pijany
Źródło: Materiały Policyjne

Krasnystaw. Policjanci zatrzymali kierowcę, który gonił swój traktor

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
24 Grudnia 2020

Traktor bez kierowcy poruszał się po polu - takie zgłoszenie otrzymali funkcjonariusze z krasnostawskiej jednostki. Na miejscu zastali też pijanego właściciela pojazdu. Mężczyzna gonił traktor przez ponad kilometr - pojazd w międzyczasie przeciął w poprzek drogę wojewódzką, uszkodził siatkę oraz zgubił przyczepę. Mężczyzna został zatrzymany.

Nietypową interwencję podjęli we wtorek (22 grudnia) policjanci z krasnostawskiej komendy. Funkcjonariusze zatrzymali jeżdżący bez kierowcy traktor - za kierownicą nikogo nie było.

Traktor jechał bez kierowcy. W pobliżu znajdował się właściciel pojazdu - mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Policjanci z Krasnegostawu otrzymali nietypowe zgłoszenie. Jeden z lokalnych dziennikarzy przekazał im, że w miejscowości Krupe po polu porusza się traktor bez kierowcy za kierownicą.
Funkcjonariusze czym prędzej udali się na miejsce - Tam ustalili, że 36-letni rolnik odpalił traktor, nie zdawał sobie sprawy, że pojazd miał wpięty trzeci bieg.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Gdy przekręcił stacyjkę, traktor ruszył i pojechał w pole. Traktorzysta próbował go dogonić, ale mu się to nie udało. Pojazd przejechał około kilometra - w międzyczasie przerwał siatkę przeciwśniegową i zgubił przyczepę.
Jak poinformował portal policja.pl, traktor przeciął drogę wojewódzką nr 812, po czym wjechał na kolejne pole, gdzie kierowcy ostatecznie udało się dogonić pojazd.

Traktor to potężna maszyna, którą łatwo doprowadzić do groźnego wypadku

Wtedy właśnie został zatrzymany przez policję. W wydychanym powietrzu miał 2,2 promila alkoholu. W przeszłości stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mężczyźnie grozi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do 15 lat, pozbawienie wolności do 2 lat. Dodatkowo będzie musiał dokonać wpłaty na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 do 60 tys. zł.

Do innego wypadku z udziałem ciągnika doszło w Środzie Śląskiej 14 grudnia. Mężczyzna kierujący traktorem staranował ogrodzenie i z impetem wjechał w dom jednorodzinny. Jak przekazali funkcjonariusze, kierowca był nietrzeźwy. To nie koniec jego problemów. Miał za uszami znacznie więcej.

- Dyżurny średzkiej Policji otrzymał zgłoszenie, według którego kierujący ciągnikiem uderzył w ścianę budynku - poinformowała oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej asp. szt. Marta Stefanowska.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł